Kaleseramik Cersaie'de fark yarattı

Kaleseramik, seramik sektörünün dünyadaki en önemli buluşma noktası olan Cersaie’de, ilk kez görücüye çıkardığı yeni ürünleri ile fark yarattı

Kaleseramik Cersaie'de fark yarattı

Seramik vadisi olarak bilinen Bologna/İtalya’da 26-30 Eylül 2016 tarihlerinde düzenlenen Cersaie Fuarı’na, Kaleseramik ve Kale Italia tesislerinde tasarlanan seramik koleksiyonları ile katılan Kaleseramik, yapıların her türlü ihtiyacına yönelik işlevsel ve estetik çözümlerini sergiledi. Fuara katılan Türk firmaları arasında en büyük alana sahip olan Kale stantlarının tasarımı, ünlü İtalyan tasarımcı Paolo Cesaretti tarafından yapıldı. Ziyaretçiler için rahat dolaşım alanları oluşturulan stantlarda sergilenen ürünlerin, alternatif kullanım alanlarından da örnekler sunuldu. 

Kaleseramik Cersaie'de fark yarattı

“Cersaie’ye yeni bir soluk getirdik”

Kaleseramik’in, Cersaie Fuarı’na katılan ilk Türk firması olduğunu vurgulayan Kale Yapı Ürünleri Grubu Batı Yarı Küre İhracat Satış Başkan Yardımcısı Selman Tarmur, “1987 yılından bu yana Cersaie Fuarı’nda yer alan Kaleseramik’in, İtalya’daki seramik endüstrisi ile uzun yıllara dayanan köklü işbirliği, ülkenin seramik üssünde yaptığı marka yatırımıyla daha da güçlendi. Bugün uluslararası seramik pazarında, değişen tüketici tercihlerine daha geniş bir ürün yelpazesiyle hitap ediyoruz. Trend belirleyici, işlevsel, çevre dostu, kaliteli ve özgün tasarımc anlayışını simgeleyen ürünlerimizle Cersaie’ye yeni bir soluk getirdik” dedi. 

Kaleseramik’in fuarda sergilediği yeni serilerinden bazıları şöyle; 

Çanakkale Seramik; Wabi, Vera, Vivien, Village, Vernis. Kalebodur; Malachite, Onyx, Elegant Marbles, Val di Susa, Uptown, Juutan, Fishwood, Uddo, Woodstone. Edilcuoghi; Wornwood, Welcome, Everyday. Edilgres; Lin Side, E Street, Factory (Folio 6.0), Faber (Folio 6.0) Campani; Letavole, Listoni.