Kaleseramik yeni yıla hızlı başladı

Kaleseramik, yılın ilk ihracatını Kanada, Hollanda, Rusya, Tayvan, Azerbaycan, Dubai ve Irak’a gerçekleştirdi

Kaleseramik yeni yıla hızlı başladı

Kaleseramik, yılın ilk ihracatını Kanada, Hollanda, Rusya, Tayvan, Azerbaycan, Dubai ve Irak'a gerçekleştirdi. Çanakkale Çan'daki Kaleseramik Fabrikaları'nda düzenlenen törende konuşan Kale Yapı Ürünleri Grubu Operasyonlardan Sorumlu Başkan Yardımcısı Selim Ergün, "Avrupa'nın 3'üncü dünyanın 12'nci büyük üreticisi Kaleseramik olarak 2014 yılında 14 milyon metrekare seramik karo ihraç ettik" dedi.

Kaleseramik'ten yılın ilk ihracatı
Çanakkale'nin Çan İlçesi'ndeki seramik üssü Kaleseramik Fabrikaları'nda, Çanakkale Seramik, Kalebodur ve Kale markalı ürünlerin yeni yılın ilk gününde yurtiçi ve yurtdışına sevk edilmesinden dolayı tören düzenlendi. Kalenakliyat A.Ş. filosu tarafından gerçekleştirilen ilk sevkiyatlar için düzenlenen törende konuşan Kale Yapı Ürünleri Grubu Operasyonlardan Sorumlu Başkan Yardımcısı Selim Ergün, "Kaleseramik olarak bugün Avrupa'nın 3'üncü, dünyanın 12'nci en büyük seramik karo üreticisi konumundayız. Bu önemli seviyeye, tek noktadan, Türkiye'den ihracat yaparak ulaştık. Şimdi İtalya'daki markamızın da gücüyle, uluslararası bir oyuncu olarak konumumuzu daha yukarıya taşıyacağız" dedi.  

79 ülkeye 14 milyon metrekare seramik ihracı
Firmanın 2014 yılında 79 ülkeye toplam 14 milyon 6 bin 200 metrekare seramik karo ihraç ettiğini belirten Selim Ergün, en yüksek ürün sevkiyatının İngiltere, İtalya, Kanata, İsrail, Almanya, Azerbaycan ve Suudi Arabistan'a yapıldığını belirtti. Ergün: Kaleseramik olarak, bugün Avrupa'dan Amerika'ya, gelişen Ortadoğu'dan Afrika pazarlarına kadar 400'ü aşkın ihracat noktamız bulunuyor ve 100 ülkede Kale markalı ürünlerimiz satılıyor. Yeni yılın ilk gününde gerçekleştirdiğimiz sevkiyatla hızlı başladığımız 2015 yılında da, ürünlerimizi dünyanın dört bir yanındaki tüketicilerle buluşturmaya devam edeceğiz" diye konuştu. '