Kamulaştırılamayan evler ortada kaldı

Bodrum Turgutreis arasında Ortakent Yahşi'den geçen yol inşaatı nedeniyle iki ev yol ortasında kaldı

Kamulaştırılamayan evler ortada kaldı

1 Ağustos 2012

Bodrum'un Ortakent Yahşi beldesinde yapımı devam eden yolun güzergahında bulunan 2 ev ve arazilerin kamulaştırılamaması nedeniyle yol yapım çalışmalarına ara verildi.
Bodrum'u Turgutreis beldesine bağlayan ve Ortakent Yahşi'den geçen yolun yapımına Karayolları tarafından 2009 yılında başlandı.

Ortakent Yahşi Belediye Başkanı Mehmet Onur Şahbaz, yol üzerindeki 2 ev ve arazileri henüz kamulaştırılamadığı için evlerin yol ortasında kaldığını kaydetti.
Resmi sözleşmelerin birkaç hafta içinde imzalanabileceğini anlatan Şahbaz, ''Ev ve arazi sahiplerinin paraları ödenerek kamulaştırmalar sağlanacak. Yol üzerindeki evler bir kaç hafta içinde yıkılacak ve asfaltlama çalışmaları başlayacak. Yol, Ekim ayında kavşaklarıyla kullanıma açılacak'' diye konuştu.

Yol üzerindeki evin sahibi Murat Mermer ise evinin ve çevresindeki arazinin tapulu mülkü olduğunu ifade etti.
Yol yapım çalışmaları sırasında 74 zeytin ve yaklaşık 25 incir ağacının kesildiğini belirten Mermer, ''Yol üzerinde 7,5 dönüm arazi ve bir evim var. Evime 27 bin lira, arazimin dönümüne ise 175 bin lira değer biçildi. Ama parası henüz verilmedi. Paramı verirlerse evi yıkabilirler. Zaten yol çalışmaları nedeniyle topraklar kapımıza kadar geldi'' dedi.