Kanal Ankara projesinin altyapı ihalesi yapıldı

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'in geliştirdiği Kanal Ankara projesinin altyapı ihalesi yapıldı

Kanal Ankara projesinin altyapı ihalesi yapıldı

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'in, İmrahor Viyadüğü ile Eymir Havzası arasındaki 95 kilometrelik hat ve 290 hektar alanda güçlü bir yeşil bölge oluşturmak ve şehrin nefes alan merkezlerinden biri haline getirmek amacıyla geliştirdiği Kanal Ankara projesinde altyapı ihalesi yapıldı.

Kanal Ankara ihalesine 4 firma katılım gösterdi. İhalede en düşük teklifi 89 milyon lira ile İncekaya İnş. San. ve Tic. Ltd.Şti ve ENAM İnş. Taah. Gıda San. Tic. A.Ş. İş ortaklığı verdi. 

Kanal Ankara ihalesine katılan firmalar 

- İncekaya İnş. San. ve Tic. Ltd.Şti ve ENAM İnş. Taah. Gıda San. Tic. A.Ş. İş ortaklığı.

- İşkaya İnş.San.ve Tic. A.Ş,

-TEB Enerji A.Ş. ve Caba İnş. Enerji Turizm San. ve Tic. A.Ş. İş Ortaklığı,

- Nazmi Kürüm İnş. Turizm. San. ve Tic. A.Ş. ve Genç İnş. San. ve Tic. Ltd Şti. İş Ortaklığı

Kanal Ankara Projesi

Kanal Ankara projesi, Çankaya'nın doğusunda, İmrahor Viyadüğü ile Eymir Gölü Havzası arasındaki 9,5 kilometrelik hat ve 290 hektar alanı kapsıyor. Yeşil bölge oluşturmak amacıyla hazırlanan Kanal Ankara projesi kapsamında, yapay nehir, göletler, rekreasyon alanı, atölyeler yer alacak. Bunların dışında konser, festival ve tiyatro gibi etkinlikler için alanlar yapılacak. Ayrıca, spor, ticaret alanları, seyir terası, su gösteri havuzu, buz pisti, macera alanları gibi bölümler ile restoranlar, satış birimleri gibi tesisler yapılacak.