Kanal Ankara ve Güneykent projelerinde son durum

Ankara Büyükşehir Belediyesi, 2017 yılı içinde Kanal Ankara ve Güneykent projelerinde önemli adımlar atmaya hazırlanıyor

Kanal Ankara ve Güneykent projelerinde son durum

Ankara Büyükşehir Belediyesi 2017 yılına, Kanal Ankara ve Güneykent projelerinde önemli adımlar atma hedefiyle giriyor. Konuyla ilgili açıklama yapan Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanı Melih Gökçek, gelecek yılı içinde iki önemli projede de dikkat değer gelişmeler kaydedileceğini belirtti.

Kanal Ankara projesinde inşaat başlıyor

Başlangıç etabı İmrahor Vadisi üzerinde 11 kilometrelik alan üzerinde hayata geçirilecek Kanal Ankara Projesi, pis su arıtma tesisiden elde edilecek arıtılmış sularla beslenecek. 2017 yılı içinde inşaat çalışmalarının başlaması beklenen Kanal Ankara Projesinin 5 yıl içinde tamamlanması planlanıyor. 11 kilometrelik dev kanalın etrafında villalar, cafe-restaurantlar ile sosyal alanlara yer verilecek. Projenin ilerleyen etaplarında Eymir ve Mogan gölü ile birleşecek Kanal'ın uzunluğu 43 kilometreye kadar uzayabilecek. 

 

Kanal Ankara ve Güneykent projelerinde son durum

 

Güneykent projesi

Ankara'nın bir diğer projesi Güneykent'in yollarının açılmaya başlandığı bilgisini veren Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanı Melih Gökçek, yatırımların da 2017 yılı içinde hızlanacağını belirtti. Cumhurbaşkanlığı Recep Tayyip Erdoğan'ın Başbakanlığı döneminde tasarlanan Güneykent projesi, Gölbaşı Himmetli Bölgesi'nde inşa edilecek. 8 milyon metrekarelik alan üzerinde inşa edilen proje, dar gelirli vatandaşlara ucuz ev olanağı sunacak.