Kanal İstanbul'u kim durdurur?

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, yapım fikri tartışmalara neden olan Kanal İstanbul projesi hakkında: "Kim ne derse desin yapılacak..." dedi.

Kanal İstanbul'u kim durdurur?

İstanbul, bilim insanlarının yapımına karşı çıktığı Kanal projesine koşuyor.  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kanal İstanbul projesi hakkında: "Kim ne derse desin Kanal İstanbul yapılacak..." dedi. 

İstanbul'un Kanal'dan kim kurtarır?
Kentsel Dönüşüm ve Akıllı Şehirler Kurultayı
'nda konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Güneydoğu illerindeki yeniden imar sürecinden, Kanal İstanbul ve Üçüncü Köprü gibi mega projelere kadar farklı konularda önemli açıklamalarda bulundu. Erdoğan, bilim insanları, sivil toplum kuruluşları ve ekolojistlerin büyük tepki gösterdiği Kanal İstanbul için: 

"Kanal İstanbul olacak. Projeyi yapacağız. Kim ne derse desin yapacağız..." dedi. 

 

Kanal İstanbul'u kim durdurur?

 

Üçücün Köprü ne zaman açılacak?
Tartışmalara neden olan bir diğer mega proje Üçüncü Boğaz Köprüsü'nün de 26 Ağustos'a yetiştirilmeye çalışıldığını ve proje ile İstanbul trafiğinin rahatlayacağını vurgulayan Erdoğan: "Ağır araçlar artık buradan geçecek..." ifadelerini kullandı.

İşte Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşmasından satır başları:

- Kentsel Dönüşüm hakkında: Ülkemizde yıkılıp yeniden yapılması gereken 6 milyondan fazla konut var. Kentsel dönüşüm çalışmaları gereken sonuca ulaşacak. 
- Esenler Havaalanı Mahallesi: Önümüzdeki ay hak sahiplerine anahtar teslimleri yapılacak.
- Faizler Hakkında: Tüketici kredilerindeki faizleri bankalarımız lütfen düşürsün. Konut kredisi alacak vatandaşımız rahatlıkla kredsini alabilsin. 
- TOKİ projeleri Hakkında: TOKİ'nin yatay mimari atağını takdir ediyorum. 
- Yaya öncelikli planlar hakkında: Yeni şehirlerde yaya öncelikli planlar yapılmalı. İstanbul'da bisiklet yolları neredeyse yok.
- Akıllı şehirler hakkında: Akıllı şehir, yüksek bina değildir.