Kapalı alanlara yeşili taşımak çok kolay

Alman firması Freud GMBH’nin, doğal yosun kaplı ‘Evergreen’ MDF panelleri sayesinde kapalı mekanlarda yeşil duvarlar yaratılıyor

Kapalı alanlara yeşili taşımak çok kolay

5 Aralık 2012 / emlakwebtv
Alman Firması Freud GMBH, kapalı mekanların yaşam kalitesini artırmak amacıyla yosun kullanarak inovatif bir ürün ortaya koyuyor. 'Evergreen' yani doğal yosun kaplı MDF panel; hava kalitesini arttırırken konuşmalar nedeniyle ortamda oluşan ses frekanslarını yüzde 90 oranında emiyor.

Ayrıca bir bakım gerektirmeyen 'Evergreen', kendi kendine bakabilen bir ürün. Söz konusu bitkinin kök sistemi bulunmuyor; toprağa ve devamlı sulanmaya ihtiyaç duymuyor. Ortamdaki havadan nem ve besinleri alan Evergreen, daima yeşil kalıyor. Nadiren buhar uygulanması gerekiyor; aromatik etki elde etmek için aromalı suların kullanılması yeterli oluyor.

Evergreen'in bitki tabakası, geniş yüzey alanları üzerine birden fazla panelin montajını mümkün kılıyor. İsteğe özel boyutlarda sunulabilen Evergreen'in mevcut uygulama alanları; iç mekanların duvar ve tavan alanları olarak ön plana çıkıyor. Söz konusu alanlarda kullanımı özellikle dekorasyon ve ses yalıtımı konusunda çözüm sağlıyor. Bununla birlikte sağlık merkezleri, otel odaları, çocuk yuvaları ve ofisler gibi temiz hava ve alçak sese önem verilen alanlarda Evergreen'i birçok farklı şekilde kullanmak mümkün.