Kara Cuma için geri sayım

ABD’de her yıl yaşanan, gelenekselleşmiş indirimli alışveriş çılgınlığı Kara Cuma (Black Friday) için geri sayım başladı

Kara Cuma için geri sayım

ABD'de her yıl yaşanan, gelenekselleşmiş indirimli alışveriş çılgınlığı Kara Cuma (Black Friday) bu sene 28 Kasım'a denk geliyor. ABD'de dünyaca ünlü lüks markaların ürünlerinin cüzi fiyatlarla alınabildiği Kara Cuma'da birçok marka yüzde 90'a varan indirimler yapıyor. Türkiye'den de birçok alışveriş tutkunu seyahat programını Kara Cuma'ya (Black Friday) denk gelecek şekilde ayarlıyor ve bu fırsatlardan yararlanmak istiyor.

ABD'ye gitmeden indirimlerden yararlanılabilecek
Amerikadaniste.com Kurucu Ortağı Seyfi Erol, ABD'de Kara Cuma indirimleri gününde oluşan satış hacminin 2013'te 9 milyar Dolar'ı aştığını, e-ticaret sitelerinin de bu dönemde büyük indirimler yaptıklarını belirtti.ABD'deki Kara Cuma (Black Friday) indirimlerinden yararlanmak isteyen Türkiye'deki birçok tüketici artık markaların e-ticaret siteleri sayesinde ABD'ye gitmeden de indirimli alışveriş yapabiliyorlar. Amerikadaniste.com, Türkiye'deki alışveriş tutkunlarına bu konuda yardımcı oluyor ve Kara Cuma indirimlerinden bilgisayar başından kalkmadan yararlanmalarına imkan sağlıyor.

Türkiye'den talep büyük
Amerikadaniste.com Kurucu Ortağı Seyfi Erol, Türkiye'deki pek çok tüketicinin Kara Cuma indirimlerini heyecanla beklediğini ve o gün ABD'deki internet sitelerinden yüksek miktarlarda siparişler verdiğini belirtti. Seyfi Erol, ABD'de Kara Cuma (Black Friday) indirimleri gününde oluşan satış hacminin 2013'te 9 milyar Dolar'ı aştığını belirterek:

Amerikadaniste.com Kurucu Ortağı Seyfi Erol

"Kara Cuma indirimlerinden yararlanan ve bu günde ABD'deki internet sitelerinden alışveriş yapan Türkiye'deki tüketici sayısı her geçen yıl artış gösteriyor. Geçtiğimiz yıl, aralık ayında ABD'den Türkiye'ye günde ulaştırdığımız paket sayısı diğer zamanlara oranla yaklaşık yüzde 70 artış göstermişti. Bu yıl daha da yüksek bir orana ulaşacağımızı öngörüyoruz. Normal dönemlerde ciddi fiyatlara satılan ürünlere sadece Kara Cuma (Black Friday) gününe özel cüzi rakamlarla sahip olabiliyorsunuz. Örneğin geçtiğimiz yıl, normal dönemde 80 Dolar'a satışa sunulan bir erkek gömleğinin fiyatı Kara Cuma'da 25 Dolar'a düştü. Özellikle çocuk sahibi ailelerin bu dönemde yoğun talepleri oluyor. Önemli bir markanın satışa sunduğu 50 Dolar'lık çocuk elbisesini Kara Cuma'da 9 Dolar'a alabilmek mümkün olabiliyor. Lüks markalar da Kara Cuma indirimlerinde yerlerini alabiliyorlar. Sezon fiyatı 2 bin Dolar'dan başlayan bir gece elbisesi, 600 Dolar'a kadar inebiliyor. Bu durumda tek ürün fiyatına 3-4 ürün sipariş verilebiliyor. Dolayısıyla tüm bu fırsatlar nedeniyle, dünyanın her yerinden insanlar ABD'deki bu indirim avantajından yararlanmak istiyorlar. Kadın-erkek-bebek kıyafetleri, elektronik ürünler, çantalar, aksesuarlar, ayakkabılar, en çok talep gören ve en çok indirimin yaşandığı ürün kategorileri arasında yer alıyor."

Seyfi Erol, Net-A-Porter, Saks Fifth Avenue, Macy's, Bloomingdale's, Nordstrom ve daha birçok markanın Kara Cuma (Black Friday) için özel indirimler yaptıklarını belirtti.