Karabük Zonguldak tren seferleri başlıyor mu?

Ak Parti Zonguldak Milletvekili Faruk Çaturoğlu, Karabük Zonguldak tren seferlerinin başlama tarihiyle ilgili bilgi verdi.

Karabük Zonguldak tren seferleri başlıyor mu?

Karabük Zonguldak tren seferlerinin ne zaman başlayacağı merak ediliyor. Konu ile ilgili son açıklama AK Parti Zonguldak Milletvekili Faruk Çaturoğlu’ndan geldi.

Karabük Zonguldak tren seferleri başlıyor mu?

 

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım ve Devlet Demiryolları Genel Müdürü Ömer Yıldız ile yaptığı görüşmede; Irmak-Karabük-Zonguldak hattının rehabilitasyon projesi kapsamında Karabük-Zonguldak kesiminde çalışmaların büyük ölçüde tamamlandığını ifade eden AK Parti Zonguldak Milletvekili Faruk Çaturoğlu, “Sadece Çatalağzı-Zonguldak arasında çok az sinyalizasyon çalışması kalmıştır. Bu çalışmalar Şubat ayı sonunda tamamlanacaktır. Çatalağzı-Karabük kesiminde ise test ve kabul esnasında tespit edilen hususların giderilmesi çalışmaları yürütülmekte. Muhtemel Karabük-Zonguldak arası yolcu trenleri 15 Mart’tan itibaren çalıştırılabilecek. İlk etapta Zonguldak-Karabük arasında bir (1) çift, Zonguldak-Gökçebey arasında üç (3) çift tren çalıştırılması düşünülmektedir” diye konuştu.