Karaca Adası 35 milyon dolara satılık

Bodrum-Gökova açıklarında konumlanan ve ilk girişimde satılamayan Karaca Adası 35 milyon dolara, yeniden satışa çıkarıldı

Karaca Adası 35 milyon dolara satılık

İlk girişimde alıcı bulunamayan Gökova-Bodrum açıklarındaki Karaca Adası, Bosforce Emlak Geliştirme ve Pazarlama şirketi tarafından yeniden satışa çıkarıldı. ABD'de yaşayan ve at yetiştiriciliği yapan İzmirli bir Türk'e ait olduğu sanılan Karaca adası için 35 milyon dolar isteyen firma, ada hakkında bilgiler içeren bir dosyayı Türkiye'nin en zengin 100 ailesine gönderdi. 

4 yıl önce satışı sunulmuştu
Muğla ile Gökova Körfezi sınırları içerisinde yer alan ve 4 sene önce 25 milyon dolara satışa çıkarılan Karaca Adası'nın satışı yeniden gündeme geldi. 4 sene önceki satış fiyatı 25 milyon dolar olan ada, bu kez 35 milyon dolara alıcısını bekliyor. 

Roman Abramoviç mi satın alacak?
Adaya ilgi gösteren kişiler arasında Chealsea Futbol Kulübünün Başkanı Rus Milyarder Roman Abramoviç'in de bulunduğu söylentileri üzerine bir açıklama yapan Bosforce Emlak Geliştirme ve Pazarlama Şirketi Yönetici Ortağı Uğur Özcan, ' Satışı için Türkiye'nin en zengin 100 ailesine ve Türkiye ile bağlantılı zengin yabancılara bilgi gönderdik. Abramowich'de bunlardan biri... Ancak gidip gördüğü ile ilgili bir bilgimiz yok.' açıklamasında bulundu.

Karaca Adası talipleri arasında R. Abramoviç'in ismi de geçiyor

Doğal SİT alanı
Konuyla ilgili açıklamasında Karaca adasının yasal konumunun SİT alanı olduğu ve bu koşullarda yapılaşma şansı bulunmadığını belirten Özcan, yetkililerden, satın almanın ardından imar durumunun gözden geçirileceği  bilgisinin alındığını vurguladı.

Marina yapılabilir
Karaca Adası, Sedir Adası olarak da bilinen Kleopatra Adası'na 4 km, Karacasöğüt Köyü'ne 1000, Karaca Köyü'ne ise 500 metre mesafede bulunuyor. Adada yaygın bitki örtüsü olarak zeytin ağaçları görülürken, mevcut imar durumuna göre günübirlik konaklama, yeme-içme ve marina imkanı bulunuyor.