Karacaören santral ihalesinde dev teklif

Özelleştirme İdaresi tarafından gerçekleştirilen Karacaören 1 ve Karacaören 2 hidroelektrik santalleri ve taşınmazlarının özelleştirilmesi ihalesinde en yüksek teklif GAMA Enerji'den geldi. Firmanın teklifi 515 milyon TL oldu

Karacaören santral ihalesinde dev teklif

Türkiye Cumhuriyeti Başbakanlık Özelleştirme İdaresi tarafından gerçekleştirilen Karacaören 1 ve Karacaören Hidroelektrik Santralleri ile bu santrallerde bulunan taşınmazların özelleştirilmesine yönelik ihalelerde en yüksek teklif GAMA Enerji Anonim Şirketi tarafından verildi. GAMA Enerji Anonim Şirketi'nin teklifi 515 milyon TL oldu.

Karacaören Hidroelektrik santral ihalesi yapıldı
Özelleştirme İdaresi
'nin hafta içerisinde gerçekleştirdiği ihaleye ön yeterlilik ve ve teklif aşamalarında, başvurusu kabul edilen 10 şirketin temsilcileri katılım gösterdi. İlk turu elemesiz kapalı zarf usulüyle tekliflerin alınmasını içeren ihalede, beş elemeli turda teklif alımına geçildi. 

Açık artırmada başlangıç bedeli 509 milyon TL
Elemeli olarak gerçekleşen beşinci ve son turda ise açık artırma görüşmeleri yapıldı. Başlangıç tutarı olarak 509 milyon TL'nin belirlendiği bu bölümde, asgari artırım aralığı ise 100 bin TL olarak belirlendi. Bir saate yakın devam eden Karacaören 1 ve Karacaören 2 Hidrolik Santralleri ve taşınmazlarını kapsayan ihalenin açık artırma kısmında en yüksek teklif GAMA Enerji Anonim Şirketi tarafından verildi. Şirketin teklifi 515 milyon TL olarak gerçekleşti.