Karadeniz Akdeniz Yolu Projesi 2017'de hizmete girecek

Osmanlı Padişahı Sultan Abdülaziz'in 140 yıllık hayali olan Karadeniz Akdeniz Yolu projesinde sona yaklaşıldı

Karadeniz Akdeniz Yolu Projesi 2017'de hizmete girecek

Osmanlı Padişahı Sultan Abdülaziz'in 140 yıllık hayali olan Karadeniz Akdeniz Yolu projesinde sona yaklaşıldı. 25 tünelden 24'ünün inşası tamamlanan Karadeniz Akdeniz Yolu Projesi 2017 yılında hizmete girecek. 

Karadeniz ve Akdeniz'i birbirine bağlayacak  yol 600 kilometre uzunluğunda olacak. Projenin gerçekleşmesi ile Akdeniz'de üretilen bütün ürünlerin Karadeniz üzerinden Kafkas ülkelerine, Karadeniz'de imal edilen malların da Akdeniz'e kısa sürede ve ucuz maliyet ile nakli gerçekleşecek. 

Karadeniz Akdeniz Yolu Projesi 2017'de hizmete girecek

İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Levent Hakkı Yılmaz, konuyla ilgili bir açıklama yaparak, "140 yıllık hayal olan Karadeniz Akdeniz Yolu projesi 2017 yılında hayata geçirilecek. Proje oldukça yerinde bir yatırım. Projeyi güncel tutmak ve farkındalık yaratmak amacıyla gerekli çalışmaları yapıyoruz" dedi.

OTSO Başkanı Servet Şahin de projeyle ilgili bilgi vererek, "Geliş yolu üzerinde çok fazla problemimiz kalmamış. İnşallah 140 yıldır yapılmayan bu yol, 2017 yılının sonunda bitecek. 25 tünelden 24'ü bitmiş durumda. Kalan bir tane de bitmek üzeredir. Ufak tefek yol noksanlıkları var. 80 kilometre kadar bakım yapılacak. İnşallah Ordu-Sivas arasındaki o yol da bittiğinde bu proje tamamlanacak. Geri kalan yollarda hiçbir sıkıntımız kalmadı" diye konuştu.