Karadeniz Ereğli TOKİ emekli evleri başvuru şartları

Emekli grubu konut projesi kapsamında inşa ettirilecek olan Karadeniz Ereğli TOKİ emekli evleri başvuru şartları nelerdir?

Karadeniz Ereğli TOKİ emekli evleri başvuru şartları

Emekli grubu konut projesi kapsamında inşa ettirilecek olan Karadeniz Ereğli TOKİ emekli evleri başvuru şartları nelerdir? 

2+1 tipinde 200 adet konutun yer aldığı TOKİ Karadeniz Ereğli emekli evleri için başvurular 13 Haziran tarihinde başladı. Projedeki konutlar için başvurular T.C. Ziraat Bankası A.Ş.'nin Zonguldak ilinde bulunan yetkili şubeleri tarafından 30 Haziran 2016 tarihine kadar kabul edilecek.

TOKİ Karadeniz Ereğli emekli evleri başvuru şartları

- Başvuru sahibinin T.C. vatandaşı olması, 

- Projenin yapılacağı il/ilçe sınırları içinde 1 yıldan az olmamak şartı ile ikamet ediyor olması veya projenin yapılacağı il veya ilçe nüfusuna kayıtlı olması, 

- TOKİ'den daha önce konut satın almamış ve kredi kullanmamış olması, 

- Kendisine, eşine ve/veya velayeti altındaki çocuklara ait tapuda kayıtlı herhangi bir gayrimenkulünün olmaması, 

- Aylık hane gelirinin en fazla net 3 bin 200 TL olması, 

- Bir hane halkı adına, kişinin kendisi, eşi ve velayeti altındaki çocukları adına yalnızca bir adet başvuru yapılabilecektir. 

Başvuru bedelleri geri alınabilecek

TOKİ Karadeniz Ereğli evlerinde hak sahiplerine konutlar, başvuru bedeli düşüldükten sonra kalan tutar yüzde 12 ve yüzde 20 peşinat bedelleri için 180 ay vade ve 240 ay vade ile taksitlendirilecektir. Ödenecek olan peşinatlar ise sözleşme imzalama aşamasın tahsil edilecektir. Projede hak sahibi belirleme kurası ise noter huzurunda, 1 Ağustos 2016 tarihinde yapılacaktır. Kurada, asil ve yedek hak sahibi olamayanlar başvuru bedellerini 4 Ağustos 2016 tarihinden itibaren T.C. Ziraat Bankası A.Ş. yetkili şubelerinden geri alabilecekler. 

Firma Bilgisi: Toki