Karadeniz pistine özel teknoloji

Türkiye'nin denize dolguyla yapılan ilk havalimanı hızla sona yaklaşıyor. Ordu-Giresun Havalimanı pisti için asfalt döküm çalışmalarına başlandı

Karadeniz pistine özel teknoloji

3 Yıl önce Ordu-Gülyalı'da temelleri atılan Ordu-Giresun Havalimanı inşaatı büyük bir hızla ilerliyor. Türkiye'nin denize dolguyla yapılan ilk havalimanı tesisinde pist için başlayan 'stone mastic aslfalt' döküm çalışmaları hakkında açıklama yapan Ordu Valisi İrfan Balkanlıoğlu: 'Stone mastic asfalt uygulamasıyla Türkiye'nin en konforlu pisti Ordu-Giresun Havalimanında bulunacak.' dedi.

Toplamda 290 milyon TL'yi mal olacak Ordu-Giresun Havalimanı'nda pist için 'stone mastic asfalt' uygulamasına başlandı. Hürriyet Gazetesi'nden Nedim Kovan'ın haberine göre, bu teknoloji Ordu-Giresun Havalimanı'nın Türkiye'nin en konforlu pisti haline getirecek. Konuyla ilgili bir açıklama yapan Ordu Valisi İrfan Balkanlıoğlu söz konusu teknoloji ile Türkiye'deki havalimanlarından çok farklı bir pist yapısına kavuşulacağını belirterek: ' Uçak tekerlekleri piste ilk değdiğinde bir sarsındı hissedilir. Bu sarsıntı hissedilmesi diye 3 kilometrelik pisk boyunca stone mastic denilen 5  santim kalınlığında bir materyal uygulacak. Bu ülkemizde bir ilk olacak.' dedi.

Firma Bilgisi: Karad