Karaköy'de emlak fiyatları yüzde 60 arttı

Duygu Bircan, Karaköy’ün Tarihi Yarımada ve Boğaz’a yakınlığının semtteki emlak fiyatlarını yüzde 60 oranında artırdığını söyledi

Karaköy'de emlak fiyatları yüzde 60 arttı

14 Şubat 2014 / emlakwebtv
TSKB Gayrimenkul Değerleme Özel Projeler Departmanı Değerleme Uzmanı Duygu Bircan, Karaköy bölgesinin eğlence ve kültürel aktivitelerin yoğunlaştığı bir merkeze dönüşmesinden dolayı yatırımcıların dikkatini çektiğini söyledi. Bircan, “Karaköy, erişilebilirliğin yüksek olması, Tarihi Yarımada ve Boğaz’a yakınlığı gibi faktörler dolayısıyla yerli ve yabancı turistler tarafından konaklama amaçlı olarak tercih ediliyor” dedi.

Karaköy’de otel projeleri önde
Bölgede çok sayıda otel projesinin geliştirildiğini ifade eden Bircan, şunları söyledi: “Salıpazarı Kruvaziyer Limanı Projesi'nin de geliştirilmesi ile beraber bölgede önemli bir turizm potansiyelinin oluşması bekleniliyor. Son dönemde bölge, sanat merkezleri, kafeler ve otellerle dolmaya başladı. Bu değişimin en büyük nedeni limanı projesidir. Söz konusu projenin ihalesinin gerçekleşmesiyle yatırımlar arka arkaya gelmeye başladı.”
Karaköy ve çevresine ilginin son üç yılda emlak fiyatlarını yüzde 60 civarında artırdığını belirten Bircan, “Söz konusu projenin ihalesinin gerçekleşmesiyle bölgede birçok iş hanı el değiştirirken, büyük grupların bölgedeki otel projelerinde de artış görülüyor” dedi.

Karaköy önemli bir konumda
Önemli bölgelere yakınlığıyla da cazip hale geldiğini vurgulayan Bircan, “Ulaşım olanaklarının çeşitliliği ve İstanbul’un önemli transfer merkezlerinden olan Kabataş, Eminönü, Taksim- Beyoğlu gibi bölgelere olan yakınlığı nedeniyle Karaköy ve Galata, turistler ve şehir merkezine iş amaçlı gelen otel kullanıcıları için de cazip bir noktadır” şeklide konuştu.

Karaköy’de satın alınan binaların genelde otel olarak projelendirildiğini belirten Bircan, “Kruvaziyer Limanı Projesi’nin gündeme gelmesiyle özellikle Karaköy olmak üzere projenin yakın çevresindeki binaların satışları birbiri ardına gerçekleşiyor. Satın alınan binalar, çoğunlukla otel olarak projelendiriliyor” dedi.

Proje Bilgisi: Köy