Karaman'a Piri Reis Vadisi

Karaman’da Piri Reis Vadisi Konut Projesi hayata geçiyor. İlk etap için ön talep başvuruları 7 Aralık’ta sona eriyor

Karaman'a Piri Reis Vadisi

4 Aralık 2012 /emlakwebtv
Karaman Belediyesi ve TOKİ’nin Karaman’da ortaklaşa yürüttükleri proje Piri Reis Vadisi Konut Projesi hayata geçiyor.
Piri Reis Vadisi’nde 480 bin metrekare alan üzerine inşa edilecek 1.728 konutluk Piri Reis Vadisi Projesi için ön talep toplanmaya başlandı. 7 Aralık tarihine kadar ön talep başvurularının yapıldığı projenin iki yıl içinde bitirilmesi planlanıyor. İlk etap için başvurular 7 Aralık’ta bitiyor.

Projede iki etapta 1.728 konutun planlandığını dile getiren Karaman Belediye Başkanı Dr. Kamil Uğurlu, birinci etapta 900 konutun ve bina bağlı tesisleri programa aldıklarını kaydetti. Uğurlu, “Şu an ilk etap için talepler toplanıyor.
Talep toplama konut almak isteyen kişiler tarafından 10 bin TL peşin ödeme yapıldıktan sonra gerçekleşiyor. Peşinat daire teslim edilirken dairenin yüzde 25’ine tamamlanıyor. 1.5-2 yıl sonra. Kalan tutar da 120 ay taksitle ödeniyor. İlk etap için talep toplama müracaatları ise 7 Aralık’ta bitiyor. Satış sonrası temel atıp projeye başlayacağız. İkinci etabı ise bir yıl sonra huzurunuza getireceğiz” diye konuştu.

Projede Piri Reis haritası şeklinde bir gölet var

İçerisinde Piri Reis’in haritasının şeklinde bir gölet bulunan projede ayrıca birçok gölet, su gösteri parkları, spor sahaları, sosyal donatılar, AVM, amfi mevcut. Projede normal konutlar 175 metrekare 3+1, özel konutlar 177 metrekare 4+1, 261 metrekare 6+1 ve 395 metrekare teras evler adıyla farklı tipte daireler bulunuyor.
 
Riski olmayan bir yatırım aracı olan Piri Reis Vadisi projesi , hızlı artı değer yaratacak bir yatırım olmak la beraber TOKİ şartlarıyla ödeme durumu da ayrı bir imkan sağlıyor.