Karaman Kırbağı Toki kura çekilişi

Emekli grubu projesi kapsamında olan Karaman Kırbağı Toki kura çekilişi 3 Şubat'ta gerçekleşecek

Karaman Kırbağı Toki kura çekilişi

Karaman Kırbağı Toki kura çekilişi 3 Şubat 2016 Çarşamba günü yapılacak. 2+1 tipinde 400 adet konut için başvurular 30 Aralık 2015 tarihinde sona ermişti. Projede 400 adet konut için toplam 2 bin 692 kişi başvurdu. 

Hak sahiplerine konutlar başvuru bedeli düşüldükten sonra yüzde 12 peşinat ile 180 ay vade, yüzde 20 peşinat ile ise 240 ay vade ile taksitlendirilecek. Peşinatlar ise sözleşme imzalama aşamasında ödenecek. 

Toki Karaman Kırbağı Emekli Konutları'nda daire fiyatları 87 bin TL olarak belirlendi. Projeden konut sahibi olanlar 180 ay vade için ayda 425 TL, 240 ay vade için ise ayda 290 Tl taksit ödemesi yapacak. 

Hak sahibi belirleme kura 3 Şubat 2016 tarihinde yapılacak. Kura çekiliş yeri henüz açıklanmayan Karaman Kırbağı Toki Konutları'nda kura sonucunda hak sahibi olamayanlar başvuru bedellerini 8 Şubat 2016 tarihinden itibaren Halk Bankası yetkili şubelerinden geri alabilecek. 

Kura çekilişi sonucunda hak sahibi olan ve sözleşme imzalayan emekli vatandaşlar ise konutlarını borçları bitene kadar devredemeyecekler. Karaman Kırbağı Toki kura çekilişi sonuçlarını emlakwebtv.com adresinden takip edebilirsiniz. 

Karaman Kırbağı Toki Konutları sözleşme imzalama aşamasında; 

* İl/İlçe nüfus müdürlüğü onaylı vukuatlı nüfus kaydı ve adrese dayalı kayıt sistemine göre alınacak olan Karaman il sınırları içerisinden 1 yıldan az olmamak şartı ile ikamet ettiğini kanıtlayacak belge, 

* İl/İlçe Tapu Sicil Müdürlüğü'nden başvuru sahibinin kendisine, eşine ve/veya velayeti altındaki çocuklara ait tapuda bağımsız bir bölümün ya da müstakil bir konutun olmadığına dair belge,

* Hane halkı gelirinin en fazla net 3 bin 200 TL olduğunu kanıtlayan gelir belgesi (Başvuru sahibi emekli ise, Sosyal Güvenlik Kurumundan alınan maaş dökümü ya da emekli maaşının yatırıldığı banka hesap ekstresi) istenecektir.