Karar verildi! Balçova teleferik tesisleri yarın açılıyor!

Temmuz’daki açılışının ardından bakım nedeniyle 10 gün kapatılan İzmir Balçova teleferik tesislerinin 25 Ağustos’ta (yarın) açılmasına karar verildi.

Karar verildi! Balçova teleferik tesisleri yarın açılıyor!

8 yıllık bir aranın ardından Temmuz ayında açılışı yapılan İzmir Balçova teleferik tesisleri, bakım nedeniyle yeniden kapatılmıştı. İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından yenilenen tesislerin 25 Ağustos Salı günü (yarın) açılmasına karar verildi.

İzmirlilerin dinlenme ve eğlence yeri olan ve muhteşem bir manzaraya sahip olan İzmir Balçova teleferik tesisleri, AB standartlarına uygun olarak hayata geçirildi. Saatte 1200 yolcu taşıma kapasitesine sahip olan teleferik, 8’er kişilik 20 kabinden meydana geliyor. Teleferikte yolculuk süresi ise 2 dakika 42 saniye.

Balçova teleferik fiyatı

Seferlerin yeniden başlayacağı teleferikte ücret ise 6 lira. 5 yaş ve altındaki çocuklardan ücret alınmayan teleferikle İzmir Körfezi manzarası kuşbakışı görülebiliyor. Manzaranın seyredilmesi için seyir terasının da olduğu projede bu bölgeye dürbünler yerleştirilerek, manzaranın daha net görülmesi sağlandı. Ziyaretçilerin ihtiyaçlarını karşılayabilmesi için tesis içinde farklı noktalara alışveriş merkezleri kuruldu. Teleferik, pazartesi dışında her gün açık.