Karden İnşaat'tan Symbol İstanbul

Karden İnşaat Esenyurt'ta, 1.242 rezidans, 510 ofis ve 48 mağazadan oluşan Symbol İstanbul'u projesini satışa sundu

16 Mart 2012

Başta İstanbul olmak üzere Türkiye'nin yabancı yatırımcıların gözdesi olduğuna işaret eden Karden İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Paşa Karadeniz, "Bu nedenle artık İstanbul'un nitelikli, sembol yapılara ihtiyacı var. Bizde buradan hareketle, yaşadığımız şehre değer katmak için Symbol İstanbul projesini geliştirdik" dedi.
Symbol İstanbul projesi için 150 milyon TL'lik yatırım yapacaklarını anlatan Karadeniz, projenin inşa süresi boyunca 500 kişiye, tamamlandıktan sonra ise ofis ve alışveriş merkezinde 2 bin kişiye istihdam sağlayacağını kaydetti.

85 bin TL'den başlıyor
Karden Proje Geliştirme ve Pazarlama Koordinatörü Hakan Buvan ise Esenyurt'ta yükselecek Symbol İstanbul projesinin iş ve yaşam alanlarını bir arada sunan, 3 ayrı bloktan oluşan ve bin 242 rezidansa, 510 ofise ve 48 mağazaya ev sahipliği yapacak karma bir proje olduğunu anlattı.
Öncelikle ilk etapta rezidansları satışa sundukları bilgisini veren Buvan, metrekare satış fiyatlarının bin 700 TL'den başladığını kaydetti. Buvan, bu rakamın bir süre sonra 3 bin TL'lere, teslimde ise 5 bin TL'lere çıkacağını öngördüklerini belirterek, son 5 kattaki rezidansların ise metrekaresi 10 bin TL'den daha sonra satışa çıkartılacağını açıkladı. Projedeki daire fiyatları hakkında da bilgi veren Buvan, stüdyo dairelerin 85 bin TL, 1+1 dairelerin 138 bin TL, 2+1 dairelerin 179 bin TL ve 3+1 dairelerin 272 bin TL'den satıldığını kaydetti.

Avrupa ve Ortadoğudan talep
Symbol İstanbul'un henüz satışa çıkmadan talep görmeye başladığına dikkat çeken Paşa Karadeniz, "600'e yakın kesin talep aldık. Bunları değerlendirmeye başlıyoruz" dedi. Yalnızca yerli yatırımcıların değil, yabancı yatırımcıların da projeye büyük ilgi gösterdiğini belirten Karadeniz, Almanya, Fransa ve Ortadoğu pazarından yatırımcılarla görüştüklerini kaydetti. Buvan, "Satış ofisimiz bir hafta önce açıldı. Projemizin konumu dolayısıyla yatırımcıların dikkatini çekiyoruz" diye konuştu.

Projede Çamoğlu İmzası
Proje mimarı Çamoğlu Mimarlık'ın kurucusu Ömer Çamoğlu da, karma kullanımlı bir proje tasarladıklarını belirterek, "Symbol İstanbul, yeşil ve enerji tasarrufu sağlayan bir proje. Güneş enerjisi panelleri sayesinde, ortak alanlarda kullanılan enerji ihtiyacının karşılanması hedefleniyor. Böylelikle projede aidat giderleri minimuma inecek. Ayrıca, yağmur ve kar suları peyzaj sulamasında kullanılacak" diye konuştu. Çamoğlu, projenin bir çok ödülede aday olacağını da açıkladı.

Firma Bilgisi: Karden Inşaat
Proje Bilgisi: Symbol Istanbul