Karden Sembol’e çifte ödül

Karden İnşaat imzasıyla Beylikdüzü – Bahçeşehir Tem bağlantı yolu üzerinde hayata geçirilen Sembol İstanbul projesi, 2 ödüle layık görüldü

Karden Sembol’e çifte ödül

9 Mayıs 2014 / Posta Gazetesi

Karden İnşaat A.Ş. tarafından Beylikdüzü – Bahçeşehir Tem bağlantı yolu üzerinde inşa edilen Sembol İstanbul projesi 2 ödülü birden kaptı. Çamoğlu Mimarlık tarafından tasarlanan Sembol İstanbul, 2 residence, 1 busidence ve 1 alışveriş merkezinden oluşan karma konsepte sahip tarzı ile geçtiğimiz yıl Avrupa’ nın en iyi karma tasarımlı projesi ödülünü almıştı. İngiltere’ de düzenlenen International Property Awards Europe yarışmasında ise Avrupa’ nın en iyi karma tasarımı ödülünü almaya hak kazanan proje, 140 milyon TL’lik yatırım değerine sahip. Gönye Tasarım tarafından hazırlanan Sembol İstanbul satış ofisi ise iç mekan tasarımı ile geçtiğimiz günlerde düzenlenen A Design Tasarım yarışmasında A Design Silver Award ödülüne layık görüldü. 

Her iki ödülü de bünyesinde buluşturan Karden İnşaat ‘ ın Yönetim Kurulu Başkanı Paşa Karadeniz, İstanbul’ a değer katmak ve dünya ölçeğindeki hak ettiği yeri almasını sağlamak için projeler geliştirdiklerini ve bu amaca yönelik adımlar attıklarını belirtti.

Birbirinden farklı tiplerde 1+0,1+1,2+1,3+1 olmak üzere residence daire tipleri sunan Sembol İstanbul’un A ve B bloklarında residence dairelere, C bloğunda ise ofis ve home ofislere yer veriliyor. Toplamda 1664 bağımsız bölümün olduğu projede 44 mağaza, 500 ofis-home ofis yer alırken, geri kalanında konutlar bulunuyor.

2.etap satışları devam ediyor

2. etap konutlarında 150 bin TL’ den başlayan fiyatlarla satışları devam eden Sembol İstanbul, yüzde 1 kdv imkanı sunuyor. Aralık 2015 tarihinde tamamı teslim edilecek projede geliştirilen ödeme sistemi ile 30 ay vade sıfır faiz fırsatı da veriliyor.

Projenin sosyal tesislerinde ise, açık – kapalı yüzme havuzları, fitness, plates, oyun ve hobi odaları, spa ve masaj salonları, Türk hamamı, Fin hamamı, cafeler, çocuk oyun alanları, tenis kortu, futbol ve basket sahası, yürüyüş ve koşu parkurları gibi alanlar yer alıyor.