Kariyerde en kısa yol:"smart kariyer"

Media-Saturn Türkiye, geleceğin üst düzey yöneticilerini kendi içinden yetiştirmek ve tüm çalışanlara fırsat eşitliği yaratmak üzere çok özel bir projeye imza atıyor

Kariyerde en kısa yol:

10 Haziran 2013 / emlakwebtv
Media-Saturn Türkiye İnsan Kaynakları tarafından hazırlanan ‘SMART Kariyer Projesi’ ile tüm çalışanların gelişim yolları için fırsat yaratılırken, özellikle satış elemanları için yöneticilik kariyerinin yolu açılacak.

Personele yönelik SMART Kariyer Projesi, devrede
Media-Saturn Türkiye, hızlı büyüme stratejisi çerçevesinde çalışanlarına yönelik özel bir kariyer projesini de devreye soktu. Media-Saturn Türkiye bünyesinde çalışan yaklaşık 2000’in üzerinde personele yönelik olarak oluşturulan SMART Kariyer Projesi her seviyedeki mağaza personeline yönelik olarak başlatıldı.

Sürer: “Media-Saturn’lü olmayı anlatmak ve üst düzey yöneticilik yolunda onlara yardımcı olmak adına SMART Kariyer Projesi’ni başlattık”
Media-Saturn Satınalmadan Sorumlu Genel Müdür Aziz Süzer (CPO), “Media-Saturn Holding bünyesinde, üst düzey yöneticilerin birçoğu mağaza satış elemanlığı görevi ile şirketimizde çalışmaya başlamıştır. Holding’in bu stratejisi çerçevesinde şu anda Türkiye’de Mağaza Genel Müdürlüğü, Satış Müdürlüğü gibi üst düzey pozisyonlardaki birçok üst düzey Yöneticimiz, iş hayatına Media-Saturn’de satış personeli olarak başlamışlardı. Biz de Media-Saturn Türkiye olarak, Media-Saturn’lü olmayı anlatmak ve üst düzey yöneticilik yolunda onlara yardımcı olmak adına SMART Kariyer Projesi’ni başlattık.” dedi.

"SMART Kariyer" programı bir çok ilde gerçekleşecek
2013 yılı Ocak ayında başlayan ‘SMART Kariyer’ projesi çerçevesinde çalışanlara; yetkinlik diyaloğu, gelişim merkezi (Development Center) ve eğitim adımlarından oluşan üç basamaklı bir program uygulanıyor. Projenin lansmanı, Türkiye genelindeki tüm çalışanlara Road Show’a çıkan Organizasyonel Gelişim ekibi tarafından yapıldı. Eğitmen kadrosunda, dış kaynaklı eğitmenler, Mağaza Genel Müdürleri, profesyonel iç eğitmen ve Genel Merkez departmanlarında çalışan iç eğitmenler yer alıyor. Eğitimler, yıl boyunca İstanbul Genel Merkez Ofisi’nde ve bölgesel olarak Adana, Ankara, Bursa ve İzmir illerinde gerçekleşiyor olacak.

Projeyi geliştiren ve yöneten Media-Saturn Türkiye İnsan Kaynakları Direktörü Seda Kaplan, 2013 yılı Ocak ayında başlayan ‘SMART Kariyer’ projesi çerçevesinde çalışanlara; yetkinlik diyaloğu, gelişim merkezi (Development Center) ve eğitim adımlarından oluşan üç basamaklı bir program uygulandığını, bu projenin yeni projelerin de başlangıcı niteliğinde olduğunu söyledi.