Kartal 5 yıl içinde İstanbul'un en değerlilerinden olacak

2. Kartal'a Yatırım Geleceğe Yatırım Zirvesi'nde “Neden Kartal” konulu panele katılan İş GYO Genel Müdürü Turgay Tanes "Kartal 5 yıl içinde İstanbul'un en önde gelen üç ilçesinden biri olacak..." dedi.

Kartal 5 yıl içinde İstanbul'un en değerlilerinden olacak

Bu yıl ikinci kez gerçekleştirilen Kartal'a Yatırım Geleceğe Yatırım Zirvesi'ne katılan İş GYO Genel Müdürü Turgay Tanes, Kartal'ın yakın gelecekte İstanbul'un en önemli yatırım lokasyonlarından biri haline geleceğini söyledi. Tanes "Kartal 5 yıl içinde İstanbul'un en önde gelen üç ilçesinden biri olacak..." dedi.

Kartal diğer ilçelerden ayrışıyor

Kartal'ın tarihi, kültürel ve sosyal nitelikleriyle İstanbul'un diğer ilçelerinden ayrıştığını söyleyen Tanes " Kartal ilçesi tarihi, kültürel ve sosyal yönleriyle İstanbul’un diğer ilçelerinden ayrışıyor. Kartal özelinde Roma ve Bizans döneminden bahsediyoruz. Aslında Kartal ABD’nin tarihinden daha eski bir tarihe sahip ve bu dünya için çok önemlidir. Böylesine önemli bir tarihe sahip olan ilçenin gelişimi bu kadar gecikmemeliydi." şeklinde konuştu. 

Kamu yatırımları Kartal'ı merkez haline getirecek

Kamu tarafından gerçekleştirilen Körfez Geçiş Köprüsü başta olmak üzere önemli yatırımların Marmara Bölgesi'nin Kuzey Ege ile entegre edeceği bilgisini veren Tanes "Bu kamu yatırımlarının en önemli etkisinin Kartal’ı kendi içinde bir başkent haline getireceğinin altını çizmiştik. Bugün Kartal’ın geldiği yere bakınca bunun gerçekleştiğini görüyoruz. Kamu yatırımlarının aynı etkiyi Balıkesir ve İzmir’e de yapacağını söylüyoruz. Biz İş GYO olarak sadece İstanbul değil İzmir gibi başka kentlerde de yatırımı olan ve yatırıma devam eden bir kurumuz. Tuzla ile birlikte Anadolu yakasına özel olarak konuşlandık. Bu bölgeye inanıyoruz. Kartal bizim yatırım yaptığımız önemli bölgelerden biridir. İstanbul Finans Merkezi’nin bitimiyle birlikte daha da ivmelenecek bir yükselişin tam başkenti konumundadır. Kamunun yatırımlarının hayata geçmesi, yerel yönetimin gerçekleştirdiği çalışmalar, Kartal’ın sahip olduğu köklü geçmişi, koruduğu değerler ve coğrafi konumu, yatırımcıların kaliteli ve estetik projeleriyle Kartal önümüzdeki 5 yıl içinde İstanbul’un en önde gelen 3 ilçesinden biri olacak.” dedi.