KARTAL’A YENİ SOLUK: GÖKDENİZ KARTAL

Gülsa İnşaat&Bay Yapı Anadolu yakasının parlayan yıldızı Kartal’da 204 konutluk bir projeye imza atıyor. Gökdeniz Kartal adı verilen projede konut fiyatları 316 bin TL’den başlıyor

KARTAL’A YENİ SOLUK: GÖKDENİZ KARTAL

8 Ağustos 2014 / Posta Gazetesi

Gülsa İnşaat&Bay Yapı ortaklığıyla inşa edilen Gökdeniz Kartal satışa çıktı. Kartal’ın Esentepe Mahallesi’nde yükselen Gökdeniz Kartal, 70 milyon TL’lik yatırım değerine sahip. 7 bin 80 metrekare arsa alanı üzerinde 35 bin metrekare inşaat alanına sahip projede; 1000 metrekare sosyal tesis, 5 bin metrekare de yeşil alan bulunuyor. Mimarisi Ömer Çamoğlu’na ait Gökdeniz Kartal’da toplam 204 konut yer alıyor. İnşaatına Mayıs 2014’te başlanan projenin Şubat 2016’da sahiplerine teslim edilmesi planlanıyor. 26 katlı 2 bloktan meydana gelen Gökdeniz Kartal’da konutların tavan yüksekliği 3.20 olarak açıklanıyor.

Fiyatlar 316 bin TL’den başlıyor

Şu ana kadar yüzde 15’i satılan projenin fiyat ve ödeme koşullarıyla ilgili açıklamalarda bulunan Gülsa İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Salih Satıcı, Gökdeniz Kartal’da geçerli olan avantajlı fiyat ve ödeme planlarının ay sonu itibariyle güncelleneceğini belirtti. Satıcı, projede fiyatların 316 bin TL’den başlayarak 958 bin TL’ye kadar yükseldiğini dile getirdi.

48 ay sıfır faiz imkanı

Projede 4 farklı ödeme planı sunduklarını belirten Satıcı, “Gökdeniz Kartal'da uyguladığımız kampanyaların ilkine göre; yüzde 50 peşin alarak kalan yüzde 50'lik kısım için 48 ay sıfır faizle taksit yapıyoruz. İkinci kampanyaya göre; yüzde 40 peşin alarak kalan yüzde 60'lık kısım için teslimde banka kredisi kullandırabiliyoruz. Üçüncü kampanyaya göre; liste fiyatları üzerinden yüzde 5 indirim yaparak yüzde 5 peşin, yüzde 20 teslimde alıyoruz. Kalan yüzde 75'lik kısım için banka kredisi kullandırabiliyoruz. Son kampanyaya göre de liste fiyatları üzerinden yüzde 10 indirim yapıp, yüzde 25 peşin alıyoruz. Kalan yüzde 75'lik kısım için banka kredisi kullandırabiliyoruz” şeklinde konuştu.

Gökdeniz Kartal’ın yükseldiği lokasyonla ve bölge geneliyle ilgili yorumlarda bulunan Bay Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Metin Okyay Ertaş ise, “Projemizin en büyük özelliği ulaşım sıkıntısının yaşanmadığı bir yerde yükseliyor olmasıdır. Metro, deniz otobüsü, E5, sahil yolu, marina, adliye, hastane, sinema ve kültür merkezi gibi noktalara ortalama 7 dakikalık yürüme mesafesinde bulunan projemiz; Sabiha Gökçen ve Kadıköy’e 15, Boğaz Köprüsü’ne 20, Telekom Arena’ya ise 35 dakika uzaklıkta yer alıyor” diye konuştu.

Yeni projeler yolda

Kartal’da Bay Yapı ile projeler geliştirmeye devam edeceklerini söyleyen Gülsa İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Salih Satıcı, bu bağlamda bölgede başka arazilerle ilgilendiklerini ve 2 arazi için görüşmelerinin olgunlaşma sürecinde olduğunu belirtti. Satıcı, Kartal’a biri 400 diğeri ise 80 konutluk  kentsel dönüşüm projeleri inşa edeceklerini de sözlerine ekleyerek, Kartal’ın dönüşümde öne geçeceğini vurguladı.

 

Proje Bilgisi: Gökdeniz Kartal