Kartal’ın cazibesi Mesa’nın gönlünü çaldı

Kartal'ın gelişim potansiyeli ve cazibesine kapılan Mesa, Kartall Mesa’yla bölgedeki ilk projesine start verdi. Mesa bölgedeki yatırımlara Mesa Kartal Sahil’le devam edecek

Kartal’ın cazibesi Mesa’nın gönlünü çaldı

20 Nisan 2013 / Bülent Yoldaş / Posta Gazetesi
Son dönemde ardı ardına yükselen projelere ev sahipliği yapan Kartal’a Ankara kökenli 44 yıllık inşaat firması Mesa da yatırım için geldi. Kartal’da ilk projelerini yaptıklarını beliren Mesa Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Müdürü Can Aynagöz, “Kartall Mesa projemiz ilk ama son olmayacak. Burada yatırımlarımıza devam edeceğiz. Kartal’a inanıyoruz. Lokasyonu ve çevre yatırımları ile ilerleyen yılların parlayan yıldızı olacak” dedi. 32 katlı kuleden oluşan ve kartal kanatlarından esinlenilen mimari formda yükselen Kartall Mesa’da 1+1’den 5+1’e kadar farklı tipte daire bulunuyor. Ağırlıklı olarak 1+1 ve 2+1 tipte dairelerin bulunduğu projede 2 adet 5+1 daire yer alıyor. Lansman öncesinde yüzde 60’nın satışının tamamlandığı projede daire fiyatları 214 bin TL’den başlıyor. Projenin teslim tarihi ise 2014 yılı Nisan ayı olarak belirlendi.

Tema Park’ın fuar merkezi iptal
Mesa Mesken- Kantur-Akdaş- Artaş-Öztaş konsorsiyumu ile 3 milyar TL’lik yatırımla Halkalı’da hayata geçirilecek Tema Park projesinin içerisinde kurgulanan fuar merkezi, 3.havalimanı projesi gündeme gelince iptal edildi. Hükümet ve Bakanlık, fuar merkezlerinin 3. Havalimanı’nın yakınına yapılmasını planlıyor. Bu sebeple Tema Park’ın içerisinde bulunan fuar merkezinin yerine şimdi ne yapabiliriz diye düşünüyoruz. Projedeki 4000 konut Mayıs ayı sonunda satışa çıkacak” dedi. Devam eden projelerinden de bahseden Aynagöz, “Önümüzdeki ay Çamlıca’da 130 konutluk villa projesine başlıyoruz. Bahçeşehir projemizin 4.etabı tamamlandı. Ankara Parkoran’daki projemiz 4 ay içinde tamamlanıyor. LÖSEV vakfının hastane, okul, otel projesinde yüklenici firmayız. O projeyi de 2014 Haziran’da bitireceğiz. Eylül ayı gibi Ankara’da 885 konutluk bir projeye daha başlayacağız” dedi.

2013’te 6000 konut üretecek

Mesa 2013 yılında toplam 6 bin konuta imza atmayı hedefliyor. Ortaklı projelere de sıcak bakan firma, Bahçeşehir’de Nurol GYO ile birlikte 1100 konutluk yeni projeye başlayacak. Kartal sahilde de yeni projesine imza atacak olan Mesa, Büyükçekmece Sırtköy’de de 1 milyon metrekareli arazi üzerinde çalışıyor. Türkiye Müteahhitler Birliği’nin binasını da yapacak olan Mesa, projeyi Ağustos ayında teslim edecek.

Firma Bilgisi: Mesa