Kartal inşaat projeleri 2015!

1999 depremi sonrasında Kentsel Dönüşüm Yasası kapsamında yenilenme çalışmaları başlayan Kartal inşaat projeleri hız kesmeden devam ediyor

Kartal inşaat projeleri 2015!

Kartal inşaat projeleri hızla devam ederken, yatırım yapmak isteyenlerin ilk tercihlerinden biri de oluyor. Kartal inşaat projeleri 2015 yılında neler oldu, neler yaşandı bakalım. Kartal inşaat projeleri ile ilgili detaylara bakmadan önce de Kartal bölgesi hakkında detaylar paylaşalım.

İstanbul Anadolu Yakasında yer alan Kartal, Maltepe, Tuzla ve Pendik ile komşudur. 1922 yılında Kartal'da belediye seçimleri yapılır. Kartal Belediyesi 1943'ten sonra İstanbul Anadolu yakasının en büyük ilçesi olur ve 1943'ten günümüze Kartal Belediyesi "Belediye Başkanlığı" olarak hizmet vermektedir.

Çimentodan seramiğe pek çok sanayi ürünün üretildiği Kartal'a göçler başladı. Bu fabrikalardan çalışan ve çalışmak isteyenler iskanlı ya da iskansız olmak üzere arsalara evlerini inşa etti. Bu şekilde çarpık kentleşmenin yaşandığı Kartal, 1992 yılında burası sanayi bölgesinden çıkarıldı ve ‘Konut, turizm ve ticaret bölgesi’ ilan edildi. 

Kartal inşaat projeleri de bu bağlamda gelişme göstermeye başladı. 1999 depremi sonrası ortaya çıkarılan "Kentsel Dönüşüm Yasası" kapsamında Kartal bölgesindeli çarpık kentleşme düzenlenmesi amacı ile, Kartal inşaat projeleri hayata geçirilmeye başlandı. Hızla gelişen Kartal bölgesine yapılan Kadıköy - Kartal metro hattı ile Marmaray'ın ve İstanbul Avrupa Yakasındaki metro hatlarının bağlanmasıyla da ulaşım konusunda sıkıntılar çözülmüş oldu. Bu da Kartal inşaat projelerine talebi artırarak, yatırımcıların yatırımlarını korkmadan yapmasına sebep oldu.

İşte Kartal İnşaat Projeleri!
1.Mesa Marmara
Haziran 2017'de teslim edilmesi planlanan Mesa Marmara'da 105 adet daire bulunuyor. 3 bin 900 metrekare arsa alanı üzerinde inşa edilen Mesa Marmara 2+1 ve 3+1 konut tiplerinden meydana geliyor. Mesa Marmara projesinde daire alanları 96 metrekare ile 122 metrekare arasında değişiyor. 

2.DKY Sahil
DKY Sahil projesinde; daire büyüklüklerine bakılmadan her daire için en az iki araçlık kapalı otopark, açılır kapanır çatılı yüzme havuzu, fitness ve kafeterya alanları gibi sosyal seçenekler sunuluyor.  

3.Mesa Sahill
Mesa Sahill 223
Mesa Sahill 223 Mesa Meskent Sanayii A.Ş. tarafından hayata geçiriliyor . bin metrekare alan üzerinde yükselen proje 54 adet daireden meydana geliyor. Mesa Sahill 223 satılık daire büyüklükleri 124 ila 163 metrekare arasında değişiyor. 

Mesa Sahill 224
Mesa Sahill 224 projesinin daire sahibi olacaklara sunduğu imkanlar içerisinde açık otopark, kameralı güvenlik, adalar manzarası, güvenlik, çocuk oyun alanları ve deniz manzarası yer alıyor. 

4.Marmara Kule
6 bin 503 metrekare alan üzerinde yükselen Kartal Marmara Kule projesi 32 katlı tek kuleden oluşuyor. Marmara Kule projesinin daire sahiplerine sunduğu sosyal olanaklar içerisinde; çocuk oyun alanları, fitness merkezi, kapalı otopark, deniz manzarası, güvenlik, kapalı yüzme havuzu ve kapalı otopark yer alıyor. 

5.Balkon İstanbul
Balkon İstanbul daireleri 50 metrekare ile 200 metrekare büyüklükte tasarlanıyor. 1+1, 2+1, 3+1 ve 4+1 daire tipelrinden meydana gelen Balkon İstanbul Mak Group tarafından Kartal'da inşa ediliyor.

6.Çukurova Balkon
Çukurova Balkon projesi 245 adet daireden meydana geliyor. Çukurova Balkon satılık daire büyüklükleri 38 metrekareden başlıyor. Çukurova Balkon teslim tarihi olarak ise 2016 yılını veriyor.