Kartal'a örnek proje: Kartal Kızılay Bulvarı

Kartal Belediye Başkanı Altınok Öz, Kızılay Bulvarı proje çalışması ile Kartal'ı "petrol türevi asfalttan" kurtarmayı planladıklarını söyledi. Öz, alt yapısı biten yerlere beton dökme önerisi getirdi.

Kartal'a örnek proje: Kartal Kızılay Bulvarı

Kartal Belediye Başkanı Altınok Öz, petrol türevi yolların insan sağlığı için oluşturduğu tehlikenin önüne "beton yol" çalışmalarıyla geçileceğini belirtti. Öz, bir çok ilçede yağmur suyu kanalı bulunmadığını, ancak Kartal'da ekiplerin bu hususta önemli çalışmalar gerçekleştirdiğini vurgulayarak:

"Kartal Kızılay Bulvarı’na 800’lük yağmursuyu kanal çalışması yapıldı. Yağmursuyu döşendikten sonra asfalt yapılıyor." dedi.

Asfalt yol yerine beton yola doğru
Başkan Öz, aydınlatma projesi olarak tanımladığı "Kızılay Bulvarı" çalışmalarında, petrol türevi asfalt yollarda çıkılmasının hedeflendiğini ve bu tip alt yapı çalışmalarının insanlara verdiği zararı ortadan kaldırmayı hedeflediklerini belirtti. Alt yapısı biten yerlere beton dökülmesi önerisinde bulunan Öz: 

"Alt yapısı biten yerlere beton dökelim. İnsanları petrol türevinin verdiği zarardan kurtaralım. Kızılay Bulvarı’nda bir aydınlatma projesi ortaya çıkarmaya çalışıyoruz." şeklinde konuştu. 

Kartal'a örnek proje: Kartal Kızılay Bulvarı

Kartal tarihi çeşmelerine kavuşuyor
Belediye Hizmet Binasında Kartallı muhtarlarla bir araya gelen Başkan Altınok Öz, ilçede yürütülmekte olan kaldırım ve tarihi çeşme çalışmalarıyla ilgili de bilgi verdi. Kartal'ı yakın zamanda tarihi çeşmelerine kavuşacağını belirten Öz:

"Kartal’da bulunan tarihi çeşmelerden on birinin izni Anıtlar Kurulu’ndan çıktı. Önümüzdeki engeller birer birer kalkıyor.” dedi.

Kartal Belediyesi'nden bir ilk:SED raporu
Öz, Türkiye'de ilk kez bir Belediye'nin Sosyal Etkilenme Değerlendirme Raporu-SED'i çıkaracağını da hatırlatarak dönüşüm sürecinin insanlar üzerindeki etkilerinin de masaya yatırılması gerektiği üzerinde durdu. Çevreyi ilgilendiren konularda ÇED raporuna ihtiyaç duyulduğunu buna karşın Sosyal açıdan kritik düzeylerde SED çalışmalarına gereksinim olduğunu hatırlatan Öz, konuyla ilgili olarak ilk çalışmalara Yunus Çimento ve onun üstünde yer alan büyük sanayi çöküntü alanı ile başlanacağını belirtti.