Kartallife Atalar'da özlenen mahalle hayatı

STCA Gayrimenkul tarafından hayata geçirilen Kartallife Atalar projesi aile yaşamını hedefleyerek, mahalle ortamını yeniden sunuyor.

Kartallife Atalar STCA Gayrimenkul tarafından Kartal’ın en nezih ve sakin bölgesi olan Atalar’da dört dönüm arsa üzerinde inşa ediliyor. Dört tarafı yola bakan proje ada bazında bir kentsel dönüşüm projesi.  4 bin metrekare alan üzerinde 800 metrekare inşaat alanına sahip, geri kalan 3 bin 200 metrekare ise peyzaj alanı olarak bırakıldı. Toplam 104 daireden oluşan projede 24 adet 2+1 daire, 76 adet 3+1 daire ve 4 adet de dubleks daire bulunuyor.  Yoğun talep alan Kartallife Atalar fiyatları 2+1 daire için 370 bin liradan başlıyor. 3+1 dairelerde de 645 bin liradan başlıyor. Kartallife  Atalar’da liste fiyatları üzerinden 60 ay 0 sıfır faiz imkanı uygulanıyor. Yüzde 25 peşinat ile 120 ay 0,95 faiz oranıyla ödeme imkanı da sağlanıyor. Yüzde 80’İ yeşil alan olan Kartallife Atalar projesinde kapalı yüzme havuzu, sosyal donatı alanları, kapalı ve açık yüzme havuzu bulunuyor. Konsept olarak ailelere hitap eden  bir proje olan Kartallife Atalar aynı zamanda bir mahallenin içinde bulunuyor ve özlenen mahalle ortamını yeniden yaşatıyor. 23 kattan oluşan proje 9. Kattan itibaren muhteşem bir adalar ve deniz manzarasına sahip oluyor.

“Kartal dönüşümün gözbebeği””
Kartal’ın kentsel dönüşümde İstanbul’un gözbebeği olduğunu söyleyen STCA Gayrimenkul Yönetim Başkanı Aydın Aslandağ,  “Kartal’ı ön plana çıkaran Kartal’ın geçmişte sanayi kenti olmasından dolayı ciddi şekilde boş arazi üretimi olabiliyor. Eski fabrika alanlarından boşalan araziler şimdi konut projelerinin gerçekleştirildiği alanlar oluyor. Bunun yanı sıra Kartal’da eski yerleşim alanlarında büyük siteler mevcuttu. Bu siteler de dönüştürüldüğünde büyük metrekareli alanlar ortaya çıkıyor. Bu iki sebepten dolayı Kartal şu anda kentsel dönüşüm için iyi bir bölge. Kartal bir ulaşım aksı içinde de bulunuyor. Güneyinde sahil yolu, Marmaray hattı ve minibüs caddesi, kuzeyinde ise E5 otoyolu ile metro bulunuyor.  Sabiha Gökçen Havaalanı ve Osmangazi Köprüsü de çok yakın mesafede bulunuyor” dedi.

Firma Bilgisi: stca gayrimenkul
Proje Bilgisi: Kartallife Atalar