Kartepe teleferik projesinin ilk etabı hazır!

Kartepe teleferik projesinin ilk etabı tamamlandı. Hat sayesinde zirveye teleferikle ulaşmak mümkün olacak.

Kartepe teleferik projesinin ilk etabı hazır!

Merakla beklenen Kartepe teleferik projesi için açıklama Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez’den geldi.  Başkan Üzülmez, “Zirveyle bağlantı kuracak teleferik hattı ile bölgemizi tam anlamıyla bir turizm merkezi haline getirmeyi hedefliyoruz” dedi.

Kartepe teleferik hattında son durum

2 etap halinde hayata geçirilecek Kartepe teleferik hattının ilk etap proje çalışmaları tamamlandı. Projenin etapları Derbent-Kuzuyayla ve Seka Kamp-Sapanca- Derbent arasında olacak. Başkan Hüseyin Üzülmez teleferik projesini 30 yıl önce gündeme getirdiğini belirterek, “Teleferik ile turizm potansiyelimiz daha da artacak” dedi. Başkan Üzülmez ayrıca “Biri yerli, biri yabancı iki firma proje ile ilgileniyor. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nden büyük destek görüyorum. Bu dönem içinde bu projeyi mutlaka gerçekleştirmek istiyorum” diye konuştu.

Kartepe teleferik projesinin ilk etabı hazır!

Kartepe teleferik hattı güzergahı

Kartepe teleferik projesinin ilk etabı, Derbent sırtlarından zirveye yani Kuzuyayla’ya varacak. İkinci etabı ise SEKA Kamp Alanı’ndan yükselerek Sapanca Gölü’nün üstünden Derbent’teki birinci etaba ulaşacak. Sapanca Gölü’nün üzerinden Derbent’in sırtlarına kadar gelecek.