Kaş İnceboğaz Plajı ihaleye çıkıyor

Antalya iline bağlı Kaş ilçesi Çukurbağ yarımadasında yer alan İnceboğaz Plajı, "İnceboğaz Mevki Piknik Mesire Yeri Düzenlemesi" ihalesiyle yapılaşmaya açılıyor

Kaş İnceboğaz Plajı ihaleye çıkıyor

Gerçekleşen ihalelerle yapılaşmaya açılan plaj cennetine dönen Türkiye, Antalya ili Kaş ilçesine bağlı İnceboğaz Plaj ihalesiyle benzer bir gündemin kucağına daha sürükleniyor. Bölgenin en iyi plajlarından biri olarak nitelenen ve Meis adasına bakan konumuyla büyük ilgi gören İnceboğaz Plajı, "İnceboğaz Mevkii Piknik Mesire Yeri Düzenlemesi" ismi altında ihaleye çıkıyor. 

Sahil yeniden düzenlenecek
İnceboğaz Plaj ihalesinde yer alan şartname yaklaşık 65 dekarlık alan üzerinde, 25 metrekareye yaklaşan bir kır gazinosu, sundurma, 10 metrekarenin üzerinde soyunma kabinleri, tuvaletlerin yanı sıra, 50 tonluk betonarme su deposu ve ahşap korkuluklar yapılmasına onay veriyor. İlgi çekici olan nokta ise Antalya Tabiat Varlıkları Koruma Bölge Komisyonu'nun alanın kaynak değerlerinde olumsuz bir etki yapacak herhangi bir yapı ve tesise izin verilmeyeceğini açıklamasına rağmen, mesire alanının içen doğal taş kaplamasına izin vermesi. İzin doğrultusunda alanın doğal kayrak taşlarıyla kaplanacağı ve bu taşların dökümü için de plaja 10 cm'lik beton döküleceği tahmin ediliyor. 

Kaş Belediyesi'nden hazırlık
İnceboğaz Plajı'na ilişkin ihale süreci henüz başlamadı. Ancak, Kaş Belediyesi'nin Nisan ayından itibaren ihale alanı üzerinde çalışmalar yürüttüğü, Üçüncü Derece Doğal Sit alanı statüsü bulunan alanda, plaja kadar inen bir yol açıldığı, teraslama ve çeşitli ağaçlarla peyzaj çalışmaları yürütüldüğü ortaya çıktı.