Kaspersky Lab Türkiye “oyun”a hızlı girdi

Türkiye’nin en büyük elektronik oyun takımlarından Dark Passage’ın sponsoru Kaspersky Lab Türkiye, oyun pazarında siber güvenliğe dikkat çekmeyi amaçlıyor

Kaspersky Lab Türkiye “oyun”a hızlı girdi

26 Haziran 2013 / emlakwebtv
Güvenli içerik yönetim çözümleri alanındaki lider şirket Kaspersky Lab, Türkiye’yi Avrupa’da başarıyla temsil eden ve Avrupa 2.'liği bulunan, Türkiye’nin en iyi oyuncularından oluşan bir numaralı elektronik spor takımı Dark Passage (DP)’nin sponsoru olmaya devam ediyor. Artık resmi olarak oyunlarda “Dark Passage.Kaspersky Lab” markasıyla yarışacak takım, bilgisayar ve oyun konsollarında gerçekleşen, çevrimiçi ve canlı yüzlerce turnuvaya da bu şekilde katılacak.

Kaspersky Lab, elektronik oyun dünyasındaki iddiasını bir kez daha ortaya koyuyor
Kaspersky Lab, bu sponsorlukla birlikte, elektronik oyun dünyasındaki iddiasını da bir kez daha ortaya koyuyor. Sadece 2012 yılında, dünya genelinde oyunculara yönelik olarak günlük yaklaşık 7,000 saldırı gerçekleştiğinin kaydedildiğini açıklayan Kaspersky Lab, bu saldırıların büyük çoğunluğunun, online oyun şifreleri ve çevrimiçi bankacılık sistemleri şifreleri gibi kişisel kullanıcı verilerine erişim amaçlı olduğunu açıklıyor. Bunun yanı sıra oyuncuların yarattıkları karakterler ve oyun içi eşyaları çalan siber suçlular da bulunuyor. Bu suçlular ardından, bu sanal varlıkları gerçek para karşılığı satma girişiminde bulunuyor.

Terzioğlu: “Kaspersky Lab olarak oyun pazarında iddialıyız”
Dijital oyun güvenliği de sağlayan en yeni çözümü Pure 3.0’ı yakın bir zamanda pazara sunmaya hazırlanan Kaspersky Lab’in Türkiye Pazarlama Müdürü Pınar Uylum Terzioğlu, Kaspersky PURE 3.0 Total Security'nin sunduğu ayrıcalıklı güvenlik sayesinde kullanıcıların, çevrimiçi bankacılık, alışveriş, parola yönetimi ve çevrimiçi yedekleme işlemlerini güvenli bir şekilde yapabileceklerini vurguluyor. Terzioğlu, bu çözümün oyunseverler için de siber hırsızlıklara ve saldırılara karşı uçtan uca bir çözüm olduğunu vurguluyor. Terzioğlu sözlerini şöyle sürdürüyor: “Hem yakın zamanda piyasaya çıkacak yeni ürünümüz hem de Türkiye’nin en başarılı elektronik oyun takımına sponsorluğumuzla, dijital oyun pazarındaki iddiamızı ortaya koyuyoruz. En iyi ve en etkin güvenlik yazılımı olan Kaspersky PURE 3.0 Total Security ile müşterilerimizin çevrimiçi deneyimlerini yavaşlamadan devam ettirebilmelerini ve evlerinde bulunan her bilgisayarın güvenliğini sağlamak için en iyisini sunmaya devam edeceğiz. Kaspersky PURE 3.0 Total Security, size akıcı bir oyun oynama fırsatı sağlamak için, etkinleştirildiği zaman bilgisayarınızın işlemci gücünün kullanılmasını erteleyen bir ‘Oyun Moduna’ sahip. Ayrıca oyun oynarken tam ekran modunu seçtiğiniz zaman bilgilendirme mesajlarıyla dikkatinizi dağıtmıyor; fakat aynı zamanda bilgisayarınızı ve oyun deneyimlerinizi korumayı elden hiç bırakmıyor (KIS 2013’deki sistemin aynısı).”

Okçuoğlu: “Güvenlik çözümleri sizi yavaşlatmaz”
2003 yılında kurulmuş olan Darkpassage.Kaspersky Lab, Türkiye’nin en büyük 3 elektronik takımı arasında yer alıyor. Yaklaşık 40 kişiden oluşan takım, Türkiye’yi yurt içi ve dışındaki turnuvalarda da başarıyla temsil ediyor. Takımın, “League of Legends”, "S2 Son Silah" ve “Point Blank” gibi oyunların dev turnuvalarında da dereceleri bulunuyor.

Yılbaşından bu yana Kaspersky Lab ile başarılı bir işbirliği oluşturduklarını söyleyen Dark Passage Genel Direktörü Ertuğ Okçuoğlu, “Elektronik oyun pazarı hızla gelişiyor. Ancak ne yazık ki güvenlik konusunda kullanıcıların ve oyuncuların daha fazla bilinçlenmesi gerekiyor. Bu işbirliği sadece oyuncuların değil, aynı zamanda turnuvaları izleyen binlerce gencin de güvenlik çözümlerinin faydalarını anlamalarına yardımcı olacak. Kaspersky Lab’in güvenlik yazılımı, siber tehditlerle başa çıkmak konusunda en etkili program olduğunu kanıtladı. Bu şirketi ortağımız olarak seçmemizin temel nedeni budur. Pure 3.0 ‘ın oyuncularımızın rahatça oyunlarına konsantre olabilecekleri güvenli bir ortam yaratacağına güvenimiz sonsuz.” diyor.