Kastamonu Entegre ihracat sıralamasında yükselişini sürdürüyor

Türkiye İhracatçılar Meclisi 2016 yılında Türkiye'nin en çok ihracat gerçekleştiren 1000 firmasını açıkladı. Kastamonu Entegre, bir sene öncesine kıyasla 36 basamak birden yükseldi.

Kastamonu Entegre ihracat sıralamasında yükselişini sürdürüyor

Türkiye İhracatçılar Meclisi-TİM, 2016 yılının en çok ihracat gerçekleştiren firma listesini yayınladı. 1000 İhracatçı Firma-2016 araştırmasında yükselişini sürdüren Kastamonu Entegre 149. sırada yer aldı. Firma bir önceki yıla kıyasla 36 basamak birden tırmandı.

Kastamonu Entegre'den 87 milyon 306 bin dolarlık ihracat
Bir Hayat Holding kuruluşu olarak uluslararası alanda faaliyet gösteren Kastamonu Entegre, Türkiye İhracatçılar Meclisi'nin hazırladığı "İlk 1000 İhracatçı Firma -2016" araştırmasında 149. sıraya yükseldi. Firmanın toplam ihracatığı 87 milyon 306 bin dolar seviyesinde ölçüldü. İtalyan firma Gruppo Trombini'yi satın almasının ardıdan uluslararası alandaki büyümesini hızlandıran Kastamonu Entegre, Hayat Holding'in çok uluslu iki büyük şirketinden biri olma özelliği taşıyor. Firma üretimini ülke içi ve uluslararası pazarlardaki 18 ayrı üretim tesisinde sürdürüyor. 

Kastamonu Entegre yükselişini sürdürüyor
Kastamonu Entegre'nin ağaç bazlı panel üretim kapasitesi açısından dünyanın 7. büyük firması olduğunu söyleyen Kastamonu Entegre CEO'su Haluk Yıldız, firmanın uluslararası alandaki aktif konumuyla global bir oyuncu olma yolunda ilerlediğini söyledi. Yıldız, ihracat konusunda son yıllarda önemli adımlar attıklarını ve İtalya, Romanya, Rusya, Bosna Hersek gibi ülkelerdeki üretim tesislerinin yanında ABD'den Çin'e kadar uzanan iş ortağı ağı ile dünya genelinde büyümelerini sürdürdüklerini vurgulayarak

"1 milyar euro düzeyindeki ciromuzun, %40'a yakınını yurtdışı faaliyetlerinden elde ediyoruz. Dünya genelinde 96 ülkeye ihracat gerçekleştiren global bir şirket olarak yeni pazar arayışlarımız devam edecek ve gelecek dönemde ihracatımızı artıracak çalışmalarda bulunarak sıralamadaki yerimizi daha da yukarıya taşıyacağız." dedi.