Kastamonu Entegre'ye E1 sertifikası

Ağaç ve Orman ürünleri sektöründe faaliyet gösteren Kastamonu Entegre Ağaç Sanayi, uluslararası standartlara uygun üretim kalitesi ve sağlıklı ürün belgesini teyid eden E1 Sertifikası aldı

Kastamonu Entegre'ye E1 sertifikası

12 Haziran 2014/Emlakwebtv
Hayat Holding çatısı altında faaliyet gösteren Kastamonu Entegre, MDF, yonga levha, OSB ve kontrplak ürünlerinde sağlığa zarar verecek madde olmadığını, uluslararası standartlara uygunluk belgesi E1 ile teyid etti. Bu belge ile firmanın üretimlerinin hiçbir şekilde kanserojen madde içermediği kanıtlanmış oldu.

Kastamonu Entegre ürünlerinin sahip olduğu E1 kalite belgesi tüketicilere uzun süreli kalite memnuniyeti sağlamasının yanı sıra çalışanların da yeterli temiz hava şartlarında sağlıklı ortamlarda üretim yapmasına olanak sunuyor.  Ahşap esaslı ürünlerin üretiminde kullanılan tutkal esaslı kimyasallar ortama yaydığı Formaldehit, yayılım oranlarına göre E1, E2 ve E3 isimli kategorilere ayrılıyor. Bu çerçevede en düşük Formaldehit salınımına sahip ürünler E1 sınıfında yer alıyor.

Formaldehit salınımının fazla olduğu sunta, mdf ve parke gibi ürünlerin E1 sınıfına uygun olması yangın esnasında zararlı kimyasal kokuların ve zehirli gazların çevreye yayılmasını da engelliyor.

Yüksek kalite bilinci ile üretim yaparak tüketicilerin Avrupa standardında ürünler kullanmasına imkan sunan Kastamonu Entegre Ağaç Sanayi, aldığı belge ile hiçbir ürününde kanserojen bir katkı bulunmadığını belgelemiş oluyor. Kastamonu Entegre’ninE1 standardında üretim yaptığı laminat parke markaları arasında Floorpan, Sunfloor, Artfloor, Teknolam, Teknopan, Medelam, Medepan ve Novaclick ürünleri yer alıyor.