Kavuklar, komşularını bekliyor

Kavuklar Ailesinin de oturacağı ve birlikte yaşayacağı komşularını aradığı Ege Bornova projesinin 2014 yılında teslim edilmesi hedefleniyor

Kavuklar, komşularını bekliyor

Kavuklar Grup'un, butik rezidans projesi Ege Bornova 'nın inşaat çalışmaları, planlanan programa göre devam ediyor. 50 milyon dolar yatırım değeri taşıyan projenin kaba inşaatının Mart ayının sonunda tamamlanması planlanıyor.

Kasım ayında yapılan lansmanın ardından Egeliler tarafından yoğun ilgi gören projenin yüzde 40'ı kısa bir sürede satıldı. Kalan daireler için önemli bir fırsat yaratan Kavuklar, bu çok özel projeden konut almak isteyenlere 48 aya kadar yüzde 0 faiz avantajı sunuyor.

Bornova’nın önemli yerleşim bölgesi EVKA-3’de bulunan proje, hem şehir merkezine hem de Ankara-İstanbul ve İzmir-Manisa gibi şehirlerarası yollara olan yakınlığı ile tercih sebebi olacak.

2010 yılında hayatını kaybeden TAGO Mimarlık kurucularından Tatsuya Yamamato tarafından çizilen ve yine TAGO Mimarlık kurucularından Yüksek Mimar Gökhan Aktan Altuğ tarafından projelendirilen evimGüzelevim:eGeBORNOVA’nın iç mimarisi ise Avusturyalı Yüksek Mimar Brigitte Weber tarafından tasarlandı. Brigitte Weber'in Klasik ve Seçkin, Doğal ve Konforlu, Elegan ve Dingin, Avangard ve Cesur olmak üzere 4 farklı stilde tasarladığı proje, sadelik ve doğallığı modern yaşamın getirdiği teknoloji ile bütünleştiriyor. Proje, ahşabın ve taşın doğallığını her mekanda kişiye özel anlayışıyla hissettiriyor.

60 adet rezidanstan meydana gelen Ege Bornova mekanik elektrik işleri ile peyzaj düzenlemeleri ise yakın zamanda başlayacak.

Projedeki rezidanslar, 163 m2 ile 320 m2 arasında değişen brüt kullanım alanına sahip olup 3+1 simpleks, 4,5+1 simpleks, 4+2 dubleks ve 5+2 dubleks olmak üzere toplam 60 rezidanstan oluşuyor. Farklı metrekarelerden meydana gelen rezidanslar, ilk katından dahi denizi görebilen, geniş cam cephesi ve terasıyla eşsiz bir körfez manzarasını görüyor.

8 bin 500 metrekarelik rekreasyon ve peyzaj alanları, sosyal tesisleri ve spor kompleksleri ile öne çıkan projede, İzmir’de bir ilk olan üstü açılır ve kapanır yarı olimpik yüzme havuzundan SPA’ya, yaklaşık 1000 metre yürüyüş parkurundan şömine odasına, tenis kortu ve basket sahasından, minikler için düşünülmüş açık-kapalı çocuk oyun alanlarına kadar birçok detay yer alıyor. Körfez manzaralı rezidanslarda, evcil hayvanların oteli, daire başına 2 adet kapalı otopark ve misafir otoparkı, engelli erişimine uygun çevre düzenlemesi gibi detaylar en ince ayrıntısına kadar düşünüldü.

Rezidans sahipleri, konsiyaj gibi exculusive hizmetlerden 24 saat yararlanabilecek. Doğum günü, yıl dönümü gibi özel günlerini, isteklerine göre organize edilebilecek olan Ege Bornovalılar, araçları için benzin alımından, servise götürme ve araç yıkatmaya kadar birçok hizmetten faydalanabilecek. Tatile çıkarken kimsenin gözü arkada kalmasın diye, ev bitkileri sulanacak, evcil hayvanlara bakılacak. Ege Bornova’da tüm bu hizmetler verilirken site sakinleri akıllı ev teknolojisiyle oturdukları yerden her şeye kolayca ulaşabilecekler.