Kavuklar projeleri başka bir müteahhide devrediliyor

Paralel Devlet Yapılanması soruşturmaları kapsamında Kayyum atanan İzmirli Kavuklar Grubu'na ait konut projesinin, kat karşılığı başka bir müteahhide devri süreci başladı

Kavuklar projeleri başka bir müteahhide devrediliyor

Paralel Devlet Yapılanması ve Fethullahçı Terör Örgütü'ne ekonomik fayda sağladıkları gerekçesiyle İzmir'de yürütülen operasyonlar sonrasında kayyum atanan Kavuklar Şirketler Grubu'na ait projelerle ilgili önemli bir karar alındı. Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu- TMSF tarafından alınan kararla birlikte gruba ait konut projelerinin devri için ihale süreci başladı

Kat karşılığı devir işlemleri

Hürriyet'te yer alan habere göre, TMSF tarafından kayyum tayin edilen Kavuklar Grubu'nun konut projesi, kat karşılığı başka bir müteahhide devredilecek.Kayyum heyeti tarafından inşaat ilanına çıkılan Altındağ Konut Projesi için ihale 20 Nisan'da gerçekleştirilecek. Yüzde 39 kat karşılığıyla başlayacak açık artırma görüşmelerine katılım için istenen miktar ise 1 milyon TL.

198 konutlar Bornova Altındağ Konutları Projesi

Toplam 198 konuttan oluşan ve İzmir Bornova ilçesi Altındağı semtinde hayata geçirilen projenin toplam inşaat alanı ise 183 bin 203 metrekare düzeyine ulaşıyor. 

Mal varlığı satışından 200 milyon hedefi

Kavuklar Gruba ait kimi arsa ve depo gibi taşınmazlar için gerçekleştirilecek açık artırmalardan 200 milyon TL gelir elde edilmesi planlanıyor. Elde edilecek gelirle grup şirketlerinin borçlarının ödenmesi ve kar getirici faaliyetlerin de sürdürülmesi hedefleniyor.