Kavuklar'dan Bornova'ya dev proje

Kavuklar Gayrimenkul Yatırım, İzmir Bornova'da hayata geçireceği yeni projesinin tanıtımını bugün gerçekleştirdi. Dairelerin yüzde 80'inin denizi görecek şekilde tasarlandığı projede dairelerin satış fiyatı 156 bin TL'den başlayacak.

Kavuklar'dan Bornova'ya dev proje

Kavuklar Gayrimenkul, Bornova'da hayata geçireceği yeni projesinin lansmanını bugün yaptı. Toplamda 180 bin metrekarelik alan üzerinde yükselen ve 3 dev kuleden oluşan projedeki dairelerin yüzde 80'i denizi görecek şekilde konumlandırıldı. Kavuklar projesinin toplam bedeli 125 milyon dolara denk düşerken, toplam daire sayısı ise bin 160 olacak. Kavuklar Bornova'da dairelerin satış fiyatı ise 156 bin TL'den başlayacak ve 60 aya kadar 0 faiz ödeme kolaylığı sunulacak.

Kavuklar Gayrimenkul Bornova projesi
Kavuklar Holding Yönetim Kurulu Başkanı Abdullah kavuk ve Kavuklar Gayrimenkul Yatırım Grup Başkanı Metehan Kavuk atarfından gerçekleştirilen lansman ile tanıtılan Kavuklar Bornova projesi 3 dev kuleden meydana gelecek. Proje hakkındaki açıklamasında yarım asıra yaklaşan şirket tecrübesinin İzmir'e hem ekonomik hem de sosyal anlamda katkı sunan yeni projeyi oluşturacak noktaya geldiğini söyleyen Abdullah Kavuk:

 

Kavuklar'dan Körfez'e dev proje

 

"Son 5 yıldır iş alanımıza eklediğimiz gayrimenkul yatırımları ile İzmir’de özellikle Bayraklı ve Bornova bölgesinde yatırımlarımız devam edecek.’ dedi. 

Türkiye'de ve dünyada bir ilk: Üstü açılır AVM
Kavuklar Gayrimenkul Yatırım Grup Başkanı Metehan Kavuk da, 125 milyon dolarlık yatırım değerine sahip Kavuklar Bornova projesinin ESHOT otobüs güzergahlarına direkt bağlantılı metro ve Uçanyol güzergahı üzerinde yer alacağını söyledi. Türkiye ve Avrupa'nın üzeri açılır kapanır ilk alışveriş merkezi Point Bornova AVM'yi de yakında hizmete açacaklarını vurgulayan Kavuk:

"Bornova’yı bir yaşam, moda, alışveriş, kültür sanat noktası konumuna getireceğiz." ifadelerini kullandı. Metehan Kavuk, konut projesinin de 2018 yılında tamamlanacağını belirtti. 

Kavuklar Bornova'nın mimarı kim?
Zemin kattan en üste dek, yüzde 80'i denizi görecek şekilde tasarlanan Kavuklar Bornova projesi, Londra'da hayata geçirilen yeni Wembley Stadyumunu, St. Petersburg Dali Müzesi, Boston Logan Havalimanı gibi projelere imza atan HOK tarafından çizilecek. 

 

Kavuklar'dan Körfez'e dev proje

 

19. katta yüzme havuzu
Projenin en dikkat çekici özelliği ise  19 katlı kulenin terasında yer alacak olan 341 metrelik yüzme havuzu yer alacak. Projeden konut satın alanlar 60 metre yükseklikte havuz keyfi yaşayabilecek. Projede ayrıca, 28 bin metrekarelik peyzaj alanı içerisinde yapay göl, kütük ev konsepti ve dinlenme alanları yer alacak. Kavuklar Bornova projesinde ayrıca, kapalı çocuk alanı, mini futbol sahaları, bisiklet ve koşu yolları ile barbekü alanları ve amfi tiyatro da yer alacak. 

Firma Bilgisi: Kavuklar Gayrimenkul Geliştirme
Proje Bilgisi: Kavuklar Bornova