Kaya City Residence, Kanal İstanbul manzaralı olacak

“Çılgın Proje” olarak ün yapan Kanal İstanbul’un güzergahı, Kayaşehir’de inşaatı gelecek yıl tamamlanacak olan Kaya City Residence’ın önünden geçiyor

Kaya City Residence, Kanal İstanbul manzaralı olacak

16 Temmuz 2013 / emlakwebtv
“Çılgın Proje” olarak ün yapan Kanal İstanbul’un, medyaya yansıyan ve Ramazan Bayramı öncesinde resmen açıklanması beklenen güzergahı, Kayaşehir’de inşaatı gelecek yıl tamamlanacak olan Kaya City Residence’ın önünden geçiyor. İstanbul’un kuzeyinde, temeli atılan 3. köprü, ihalesi yapılan 3. havaalanı ve Bioİstanbul gibi dev projeler nedeniyle Yeni İstanbul olarak anılan bölgede, modern kentleşmeye öncülük Kaya City Residence, Kanal İstanbul ile birlikte “boğaz manzarasına” kavuşuyor. Ayrıca Metro’nun devreye girmesinin ardından, Kanal İstanbul üzerinde planlanan 7 köprünün bağlantı yolları nedeniyle, Kaya City’nin ulaşım olanakları daha da cazip hale geliyor.

Kaya City Residence projesinden daire satın alanlara, Kanal İstanbul piyangosu
Hükümetin kararıyla hızla kurulmakta olan Yeni İstanbul’un merkezi Kayaşehir’de, gelecek yıl Ağustos ayından itibaren teslim edilecek Kaya City Residence projesinden daire satın alanlara, şimdi de Kanal İstanbul piyangosu vurdu. İstanbul’u kuzeyde Karadeniz’den güneyde Marmara Denizi’ne bağlayacak 44 kilometre uzunluğunda ve 200 metre genişliğinde olacağı belirtilen Kanal İstanbul’un Başakşehir’in batısında Kayaşehir’den, Kaya City Residence projesinin tam karşısından geçeceği belirtiliyor. Kanal İstanbul’un ilgili Bakanlıklar ile Karayolları Bölge Müdürlüğü ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin üzerinde çalışmakta olduğu öne sürülen ve medyaya da yansıyan güzergahı, resmen açıklanıp “Çılgın Proje” hayata geçtiğinde, Kaya City’deki 236 dairenin hemen tamamı, Kanal İstanbul’dan geçen gemilerin izlenebileceği nefis bir manzaraya sahip olacak.

Celaloğlu E7 Yapı Market işbirliğiyle kaba inşaatının yüzde 70’i tamamlanan Kaya City’de, dairelerin kalan son üçte birlik kısmının satışı sürüyor. Aileler için huzurlu ve konforlu bir yaşam sunacak olan Kaya City’de, 4+1’e kadar farklı büyüklüklerde daire seçenekleri yer alıyor. 1+1 daire tipine yer verilmeyen projede, 2+1 daireler 235 bin liradan başlıyor.

Hayal bile edilmiyordu, şimdi gerçek oluyor
Celaloğlu Yönetim Kurulu Başkanı Selahattin Sulu, Küçükçekmece Gölü’nden başlayıp, şehrin kuzeyine kadar devam eden ve “Yeni İstanbul” olarak adlandırılan 40000 hektarlık bölgenin kalbi konumundaki Kayaşehir’de, 6 bloktan oluşan Kaya City’nin, Kanal İstanbul güzergahının resmen açıklanması ile birlikte çok yüksek prim yapacağını vurguluyor. Selahattin Sulu, “ İstanbul’un 3. Havalimanı’nın Taya Kadın Bölgesi’nde yapılacak olması, temelleri atılan 3. Köprü’nün bağlantı yollarının projenin yanından geçmesi, dünyanın en büyük ilaç Ar-Ge merkezi olarak planlanan Bio İstanbul’un hemen karşısında konumlanması, gayrimenkul yatırımı için Kaya City’i tercih edenlere, zaten önemli bir değer artışı potansiyeli sağlamıştı. Şimdi yüzyılın projesi olarak adlandırılan Kanal İstanbul’un Karadeniz’den Marmara’ya bu güzergahtan bağlanacak olması, projemizi bizim bile inşaata başlarken hayal edemediğimiz bir noktaya getirdi” diyor. Kendi evinde oturmak isteyen ailelere 5 yıldızlı otel konforu vaat eden Kaya City’nin, 15.650 metrekarelik proje arazisinin yüzde 80′i yeşil alan olarak ayrılıyor.

Kaya City Residence hakkında detaylı bilgi için: www.kayacity.com.tr

Proje Bilgisi: Kaya City