Kayalar Kimya'dan açıklama

Tuzla Kimyacılar Sanayi Sitesi'ndeki fabrikada çıkan yangınla ilgili bir açıklama yapan Kayalar Kimya Ceo'su Ersin Kayalar:'İki gün içinde üretimimize kaldığımız yerden devam edeceğiz.' dedi

Kayalar Kimya'dan açıklama

30 Haziran 2014/Emlakwebtv
Kayalar Kimya Ceo'su Ersin Kayalar, yangının söndürülmesinin ardından temizlik çalışmalarına giriştiklerini belirterek:'İki gün içerisinde üretimimize kaldığımız yerden devam edeceğiz.' dedi. Çalışanların sağlığının olumsuz yönde etkilenmemesinin sevindiğirici olduğunu belirten Kayalar, yangının üretim hedeflerinde bir aksama doğurmayacağını söyledi.

Kayalar Kimya tarafından yapılan açıklama ise şöyle: 

“Fabrikamızın ham madde depolama alanında, meydana gelen yangının çıkış sebebi henüz belli değildir. Ancak ULFM onaylı Amerikan menşeili otomatik Springer köpük-sus sistemi ile alev ve duman dedektörlerinden oluşan yangın algılama sistemlerimizin anında devreye girmesi ve itfaiye teşkilatının özverili çalışmaları sayesinde 2 saat gibi kısa bir sürede kontrol altına alınıp söndürülmüştür. Söz konusu yangın sadece “Genç Ahşap Koruma Sistemleri” üretiminde kullandığımız ham maddenin muhafaza edildiği alanda yaşanmış olup,  üretim ve depolama alanımıza yayılmamıştır. En önemlisi, A sınıfı iş güvenliği profesyonllerinin desteği ile yürütülmekte olan ISO 18001 iş sağlığı ve güvenliği standartlarına uygun olarak organize edilmiş iş güvenliği sistemimiz sayesinde çalışanlarımızın herhangi birinde en ufak bir yaralanma dahi meydana gelmemiştir...”