Kaynak insan mı? İnsan kaynak mı?

Deneyimli konuşmacılar ile Türkiye’nin önde gelen koçları 9 Nisan 2013 tarihinde Sheraton Hotel Maslak’ta ülkemiz iş dünyası ile bir araya gelecek

Kaynak insan mı? İnsan kaynak mı?


Dünyadaki en prestijli koçluk organizasyonu olarak gösterilen ICF - International Coach Federation - Uluslararası Profesyonel Koçluk Derneği’nin Türkiye yapılanması Uluslararası Profesyonel Koçluk Derneği (ICF Türkiye), 9 Nisan 2013 tarihinde İstanbul Sheraton Hotel, Maslak’ta 2. Koçluk Konferansı’nı düzenliyor. “Kaynak İnsan  - İnsan Kaynak” teması ile düzenlenecek zirve, bu sene de yerli ve yabancı dünyaca ünlü pek çok ‘Koç’u ağırlayacak.

Etkinlikte açılış konuşması, ICF Türkiye Başkanı Nur Velidedeoğlu Kavuncu tarafından yapılacak. Zirvede rekabetin daha yoğun yaşandığı günümüzde kurumların varlıklarını sürdürebilmek ve başarılarını artırmak için en temel ihtiyacı olan ‘İnsan’a yatırıma odaklandıklarını anlatan Kavuncu, “Rekabet ortamında her kurum istediği sonuçlara ancak çalışanları sayesinde ulaşabilir. Çalışanlarının işle ilgili güçlü ve zayıf yönlerinin ortaya konulması, potansiyel performansın belirlenmesi, performansın ve bireysel motivasyonun geliştirilmesi, gelişim ihtiyaçlarının saptanması ve verimliliğin artırılması odağı insan olan kurumlarda üzerine eğildikleri önemli bir konudur. Bu nedenle kurumlar koçluk hizmeti almayı seçmiş ve ICF Global Koçluk Müşteri Araştırması’na göre koçluk hizmeti alan kurumların koçluğa yaptıkları yatırımın yedi katı olarak kendilerine geri döndüğü belirtilmiştir. Bu nedenle Uluslararası Profesyonel Koçluk Derneği (ICF Türkiye) olarak 9 Nisan 2013’te ikincisini gerçekleştireceğimiz Koçluk Konferansı’nın temasını ‘İNSAN - KAYNAK’ olarak belirledik” dedi.

Etkinlikte Nur Velidedeoğlu Kavuncu’nun ardından sözü Academy for Coaching Excellence Direktörü Maria Nemeth alacak. "Yaşam Enerjilerini Yönetmek" konulu konuşmasında Dr. Nemeth dinleyicilere "Yaşam daha kolay olsaydı, daha iyi olmaz mıydı? sorusunu yönelterek, yanıtını birlikte arayacak. Nemeth’in ardından Microsoft Türkiye CEO’su Tamer Özmen sahneye çıkacak.

Etkinliğin bu sene merakla beklenen bir diğer ismi ise NeuroLeadership Grubu Avrupa Direktörü Marcia Smythe. Duygusal zeka, kişisel motivasyon ve gelişim, yenilenme konusundaki çalışmaları ile tanınan Marcia Symthe ayrıca kurumların organizasyonel ve davranışsal değişimleri konusunda uzman bir isim.
Zirvede, Roche Türkiye İK Direktörü Berrin Yılmaz ile PCC CLC, Institute For Life Coach Training Türkiye Temsilcisi Esra E. Aksüyek tarafından ülkemize "ICF International Prism Award” ödülü getiren Roche Türkiye “Kurumiçi Koçluk Sistemini Kurma ve Geliştirme Projesi" nin sunumu  da yapılacak. Verilen aranın sonrasında ise Coach Source LLC CEO & Kurucu Ortağı Brian O. Underhill, katılımcılara “Üst Düzey Koçluktan En iyi şekilde Yararlanmak"ın yollarını anlatacak. Etkinlikte, düzenlenecek "Kurumsal Koçluk" konulu panelde pek çok değerli isimi ağırlayacak. Danışman, Eğitmen Doç. Dr. Uğur Zel moderatörlüğünde gerçekleştirilecek panele; Koç Holding Kurumsal Koç ACC, ACPC Evrim Cabbaroğlu, Garanti Bankası Profesyonel Yönetici Koçu ACC, ACPC Banu Parlar ve AVEA İletişim Hizmetleri A.Ş Çalışan Gelişimi ve Yetenek Yönetimi Direktörü Aslı Barış Seyis katılacak.

Zirve, MCC, CPCC, ORSCC İlişki Sistemleri Koçu, Eğitmen ve Danışman Gülsün Zeytinoğlu’nun sunumu ile son bulacak.
Organizasyonunu Dekon Congress&Tourism’in üstlendiği 2. Koçlar Konferansı’nın iletişim sponsorluğunu kariyer.net, PR sponsorluğunu ise TIME Public Relations [TimePR] üstleniyor.
Uluslararası Profesyonel Koçluk Derneği ICF Türkiye hakkında www.icfturkey.org adresini, Koçluk Konferansı ile ilgili detaylı bilgi için ise www.koclukkonferansi.com web adresini ziyaret edebilirsiniz.