Kazlıçeşme Büyük Yalı Projesi!

Kazlıçeşme'de hayata geçirilecek olan Büyükyalı projesinin detayları belli olmaya başladı. Zeytinburnu Kazlıçeşme arazisinden yükselecek olan projede toplam 1.800 birim yer alacak

Kazlıçeşme Büyük Yalı Projesi!

Kazlıçeşme'de hayata geçirilecek olan Büyükyalı projesinin detayları belli olmaya başladı. Zeytinburnu Kazlıçeşme arazisinden yükselecek olan projede toplam 1.800 birim yer alacak. İlk kez Fransa'da düzenlenen gayrimenkul fuarı Mipim 14-16 Mart 2016'da yatırımcılar ile buluşacak olan Büyükyalı projesinde mimari çalışmalar devam ediyor. Projenin ruhsatı ise ÇED süreci tamamlandıktan sonra alınacak. 

Kazlıçeşme Büyük Yalı Projesi!

Özak, Yenigün, Ziylan ortaklığı ile hayata geçirilecek olan Kazlıçeşme Büyükyalı projesinin Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'a sunulan tanıtım dosyasında yazanlara göre; 71 bin metrekarelik Ticaret+Konut imarlı 69 numarası parselinde, 364 rezidans, 572 konut, 57 ticari ünite, 36 iş yeri bulunacak. Projenin 33 bin metrekarelik Turizm+Ticaret imarlı 73 parselde ise 369 ofis, 242 apart ünite kapasiteli apart otel, 228 odalı otel, 19 ticari ünite yer alacak. Birimlerin tamamı 1.800 olacak. Proje kapsamında aynı zamanda 1.500 kişi kapasiteli 1 cami ve 1 okul yapılıp kamuya terk edilecek. Proje sahasında ise 300 kişi çalışacak. İskana açıldıktan sonra ise toplam yaşayacak kişi sayısı 5 .500 olacak.  

Kazlıçeşme Büyük Yalı Projesi!

Proje sahasında, geçmişte askeri alan olan ve tank bakım atölyesi olarak kullanılan yapılar yer alıyor. Arsa üzerindeki tescilli gösterilen yapılar korunarak restore edilecek. Yerinde olmayan yapılar ise yeniden inşa şartı ile kentsel tasarım projesinde göre yapılacak. Söz konusu binalar içerisinde; zırhlı araçlar, atölye ve depolar, bölük komutanlığı, emniyet subaylığı, çeşme ve hamam bulunuyor. 

Kazlıçeşme Büyük Yalı Projesi!

Zeytinburnu Kazlıçeşme arazisinin ihalesi Emlak Konut GYO tarafından 15 Ocak 2014 tarihinde yapılmıştı. İhaleyi 4 milyar 240 milyon lira toplam satış geliri ve bu gelir üzerinde Emlak Konut'a 1 milyar 568 milyon 800 bin lira teklif eden Özak, Yenigün ve Delta kazanmıştır. 2014 yılında Ziylan grubu dahil olarak ortaklık şu şekilde ayrılmıştır; Özak GYO yüzde 54, Ziylan yüzde 30, Yenigün yüzde 15 ve Delta yüzde 1. 

Firma Bilgisi: Özak-Ziylan-Yenigün
Proje Bilgisi: Büyükyalı Projesi