Kazlıçeşme Halkalı treni ne zaman açılacak?

2013 yılında trafiğe kapatılan Kazlıçeşme Halkalı treni ne zaman açılacak? Yapım çalışmaları devam ediyor mu? İşte yanıtlar…

Kazlıçeşme Halkalı treni ne zaman açılacak?

Marmaray projesi kapsamında yenilenmek için kapatılan hatlardan biri de, Kazlıçeşme Halkalı tren hattı. Peki 2013 yılında trafiğe kapatılan Kazlıçeşme Halkalı treni ne zaman açılacak? İstanbul trafiğini büyük ölçüde rahatlatacak hattın 2016 yılının Eylül ayında hizmete açılması planlanıyor.

Toplamda 19 kilometrelik uzunluğa sahip olan Kazlıçeşme Halkalı tren hattı, İstanbul’un en eski ve en yoğun demiryolu hatlarından biri. Kazlıçeşme-Halkalı hattı için öngörülen 24 aylık süre ise 2015 yılı Mart ayında dolacak. Avrupa Yakası’nda son istasyon olan ve İETT aktarmalarıyla Topkapı, Edirnekapı, Zeytinburnu Metro, Yenibosna Metro gibi bölgelere transfer imkanı veren Kazlıçeşme Tren İstasyonu’ndan Bakırköy’e kadar öncelikli olarak ele alınması hedeflendi. Halkalı-Kazlıçeşme’de devam eden inşaatların bitmesinin ardından banliyöler Marmaray’a bağlanacak ve Gebze’den Halkalı’ya 105 dakikada ulaşmak mümkün olacak.