Kazlıçeşme meydanına ne yapılacak?

Deri sanayicilerinin 22 yıl önce Tuzla'ya yerleşmesiyle boşalan Kazlıçeşme alanının yapılaşmaya açılması önündeki engeller ortadan kalktı

Kazlıçeşme meydanına ne yapılacak?

26 Haziran 2014/Emlakwebtv
22 sene önce hak sahibi dericilerin Tuzla'ya taşınması ile miting alanına dönüşen Kazlıçeşme meydanı, ikinci ve üçüncü kuşak hak sahipleri tarafından yürütülen hukuki işlemlerin sona yaklaşmasıyla yapılaşmaya hazır hale geliyor. Toplamda 141 bin metrekarelik alan içeren meydana ilişkin olarak kendisi ile ilgili bölümü tamamlayan Zeytinburnu belediyesi, Büyükşehir Belediyesi'nden onay beklemeye başladı.

Hürriyet Gazetesi'nden Gülistan Alagöz'ün haberine göre toplamda 141 bin metrekarelik  toplam alanın 72 bin metrekaresi şahıslara ve 28 bin metrekaresi ise Zeytinburnu Belediyesi'ne ait. 41 bin metrekaresi de yol ve yeşil alan olarak ayrılan arazinin, hak sahiplerinin girişimiyle birleştirilmesi sonucu imar planına uygun hale getirildi. Rantın bir hayli yüksek olduğu Zeytinburnu sahilinde yapılan bu düzenlemeyle birlikte arsa üzerinde turizm, ticaret ve konaklama yatırımlarının önü açılmış oldu. 

Emlak Konut devrede mi?
Arsa hak sahiplerinin arsa satışları için Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım ortaklığı ile görüştükleri iddia ediliyor. 22 yıldır arsalar parçalanmış olduğu için herhangi bir sonuç  alamadıklarını belirten sanayiciler, gerçekçi rakamların verilmesi durumunda anlaşmadan yana olduklarını vurguluyor.