Kazlıçeşme Söğütlüçeşme metro hattı durakları

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin Marmaray'a benzer metro projesi Kazlıçeşme Söğütlüçeşme metro hattı durakları belirlendi

Kazlıçeşme Söğütlüçeşme metro hattı durakları

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin Marmaray'a benzer metro projesi Kazlıçeşme Söğütlüçeşme metro hattı durakları belirlendi. 

Projenin ilk etabı için 26 Ekim tarihinde ihale gerçekleşti. Kazlıçeşme Söğütlüçeşme metrosunun ilk etabı Kazlıçeşme'den başlayıp Kağıthane istikametinden 4. Levent'e bağlanacak. 20 kilometreden oluşacak bu hatta 13 durak yer alacak. 

İkinci etap çalışması ise 4. Levent'ten Rumeli Hisarı'na bağlanıp deniz altından Rasathane'ye Ümraniye, Ataşehir üzerinden Söğütlüçeşme'ye bağlanacak. Metro için deniz zeminin 30 metre altına tüp geçit inşa edilecek. Bu hat 20 kilometreden oluşacak ve 10 durak yer alacak. 

Kazlıçeşme Söğütlüçeşme metro hattı durakları

1. Etap; Kazlıçeşme, Zeytinburnu, Ambarlar, Topkapı, Bayrampaşa, Sağmalcılar, Uluyol, Gaziosmanpaşa, Silahtarhane, Sağdabat, Kağıthane, Çeliktepe ve 4. Levent. 

2. Etap; Rasathane, Ataiki, Bosna Bulvarı, Çarşı, Namık Kemal, Esatpaşa, Göztepe, Merdivenköy, Üniversite ve Söğütlüçeşme.