Keçiören-Kızılay metrosu 2018'in sonuna yetişecek

Ulaştırma Bakanı Ahmet Arslan, Keçiören'in Kızılay'a aktarmasız bağlayacak metro hattı ihalesinin bu sene başında yapılacağını açıkladı

Keçiören-Kızılay metrosu 2018'in sonuna yetişecek

Açılışı 5 Ocak'ta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım tarafından yapılması planlanan Keçiören metrosunda son hazırlıklar yapılıyor. Bugün metro inşaatını inceleyen Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan projenin herhangi bir aksama yaşanmadan açılışa yetiştirildiğini söyledi.

Keçiören Metrosu'nda geri sayım
Bakan Ahmet Arslan metro hattının 2 gün sonra hizmet vermeye başlayacağını da vurguladığı açıklamasında Ağustos ayında test sürüşlerinin Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın katılımıyla gerçekleştirildiğini hatırlattı. 5 Ocak'ta hattın hizmete açılacağını belirten Arslan: "Ankaralılar bu hat ile birlikte, Şehitler İstasyonu'nda başlayarak Atatürk Kültür Merkezi'ne dokuz istasyon boyunca kesintisiz biçimde götürülecek. Bu hat sonrasında yine Yenimahalle Batıkent tarafından gelen raylı sistemle entegre olacak ve Kızılay'a yönelecek..." dedi.

Keçiören'den Kızılay'a aktarmasız metro hattı
Yaptığı açıklamada Keçiören'den Kızılay'a kesintisiz ve aktarmasız metro hattı için çalışmaların sürdüğünü da belirten Bakan Arslan: "Hedefimiz  Keçiören'in Kızılay'a kesintisiz biçimde bağlamak. Onun ihalesini de hemen bu sene başında planlıyoruz." şeklinde konuştu. Bakan Arsaln, ihale sonrasındaki yapım ve tamamlanma süreciyle ilgili olarak da: "İhale sürcenin ardından bir ya da bir buçuk yılda bitirmeyi hedefliyoruz. Buradaki tarih de, şimdiden verelim 2018 yıl sonu..."