Keçiören Metrosu Son Durum

Keçiören Metrosu Son Durum bilgilerine göre; projede çalışmalar büyük hızla devam ediyor

Keçiören Metrosu Son Durum

Keçiören Metrosu Son Durum detaylarından önce proje hakkındaki gelişmelerden ve projenin özelliklerinden bahsedelim isterim. Keçiören Metrosu Ankara’nın merakla beklediği ulaşım aracı olup, 2015 yılında bitmesi ve açılışının gerçekleştirilmesi bekleniyor. Keçiören Metrosu 9 metrekarelik uzunluğa sahip. Keçiören Metrosu’nda toplam 9 adet istasyon bulunuyor.

Depolama sahasının Etlik Ovacık'taki Forum Outlet AVM yanına yapılması ve metronun son durağının Keçiören Gazino'dan Ovacık'a taşınmasına karar verildi. Keçiören-AKM metro hattının devamı olarak AKM'den YHT Garı'na yeni bir hat açılması kararlaştırıldı.

İnşaatına 12 yıl önce başlanan Keçiören Metrosu Son Durum detayları oldukça merak ediliyor, biliyorum. Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak bu konuyla ilgili olarak “Bakanlıktan almış olduğumuz bilgiye göre birkaç aksilik yaşandığı için bu gecikme oldu. Keçiören Metrosu’nun tamamı yer altındadır. Yer altında iki problemle karşılaşıldı, birinci problem; köstebekle tünel açılamadığı için buralarda patlatma sistemiyle tünel açıldı. İkinci problem ise; elektromekanik ihalenin iptal edilmesi oldu. Bu da ciddi bir gecikmeye neden oldu. Metro hattı bir de derenin altından geçiyor, bu da her zaman için suyla temas etmesi anlamına geliyor. Şu an ki çalışmalarda aksama ve duraksama söz konusu değil. Teknik ve hukuki gerekçelerle bir gecikme söz konusu oldu” dedi.

Keçiören Metrosu durakları
- Tandoğan
- EGO
- Atatürk Kültür Merkezi
- ASKİ
- Dışkapı
- Meteoroloji
- Belediye
- Mecidiye
- Kuyubaşı
- Dutluk
- Gazino

Keçiören Metrosu Son Durum
Keçiören Metrosunda çalışmalar hızla devam ediyor. Ankaralılar Keçiören Metrosunu merakla bekliyor.