Keçiören metrosunda ilk yolculuk 2017'de

Keçiören metrosunu test eden Başbakan Binali Yıldırım, hattın Çubuk'a kadar uzatılacağının müjdesini vererek, Keçiören metrosunda ilk yolculuğun yılbaşında başlayacağını söyledi

Keçiören metrosunda ilk yolculuk 2017'de

Keçiören metrosunu test eden Başbakan Binali Yıldırım, hattın Çubuk'a kadar uzatılacağının müjdesini vererek, Keçiören metrosunda ilk yolculuğun yılbaşında başlayacağını söyledi. 

Keçiören metrosunun test sürüşlerinin başlaması dolayısıyla düzenlenen törene katılan Başbakan Binali Yıldırım, Keçiören metro hattının bu yıl sonunda açılacağını belirtti. Metronun Çubuk'a kadar 27 kilometre, Atatürk Kültür Merkezi'nden de Kızılay Meydanı'na kadar 3,5 kilometre uzatılacağını ifade etti. 

Başka slogan bulsunlar

Gazetede gördüğü bir haberi aktaran Yıldırım, “Diyor ki ‘Sevgilim, aşkımız hiç bitmesin sürsün, Keçiören Metrosu gibi olsun. Hiç bitmesin sürsün.’ Şimdi bu gençler, tabii üzülmesinler başka bir slogan bulsunlar. Keçiören Metrosu artık bitiyor ama onların aşkları bitmesin, sevgileri devam etsin. Bittiği gibi, şimdi burada da bitmiyor. Buradan 27 kilometre Çubuk’a kadar da metroyu uzatıyoruz. Hayırlı uğurlu olsun. Atatürk Kültür Merkezi’nden de Kızılay Meydanı’na kadar 3,5 kilometre daha ilave yapıyoruz. Başkanın kısa gününün ticareti. Onu da bugün kopardı. Hayırlı uğurlu olsun” şeklinde konuştu.

İlk durak ‘Şehitler İstasyonu’

Ankara Keçiören Metrosu’nun, ulaşım sorununu kökünden halledeceğini vurgulayan Yıldırım, söz konusu metro hattında birkaç ay test sürüşleri yapılacağını ve yıl başında da yolculu seyahatlerin başlayacağını kaydetti. Başbakan Yıldırım, Keçiören metro hattında 9 istasyonun bulunduğunu ve başlangıç istasyonunun da “Gazino İstasyonu” isimli bir istasyon olduğunu belirtti. Daha sonra Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’i yanına çağıran Yıldırım, bir teklifinin olduğunu söyledi. Keçiören Metrosu’nun başlangıç istasyonuna “Şehitler İstasyonu” adını verdiklerini belirten Yıldırım, “Keçiören’de şehitlerin adını yaşatıyoruz. Artık ‘Şehitler İstasyonu’ Keçiören Metrosu’nun başlangıç istasyonudur” diye konuştu.