Keçiören Meydanı kullanıma açıldı

Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından yeniden tasarlanan ve bir süredir çalışmaları devam eden Keçiören Meydanı kullanıma açıldı

Keçiören Meydanı kullanıma açıldı

Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından yeniden tasarlanan ve bir süredir çalışmaları devam eden Keçiören Meydanı kullanıma açıldı. 

Keçiören Belediyesi ve Kaymakamlık önünde yer alan alanda yeniden tasarlanan meydan kullanıma açıldı. İçinde havuz, meydan saati, kent mobilyaları, peyzaj alanları, miting alanları ve gezinti alanları bulunan Keçiören Meydanı hazır hale getirildi. 

Alan zemini 17 bin metrekare granit ve bazalt kaplama taşları ile döşenen Keçiören Meydanı'nda 3 bin 500 metrekare peyzaj çalışması gerçekleştirildi. Meydan saati, dekoratif süs havuzu ve 26 vazo yerleştirilen alana estetik aydınlatma direkleri monte edildi. 2016 yılı sonunda açılması planlanan Keçiören Metrosu'nun yer altı iniş ve biniş duraklarının da yer aldığı dev meydana ayrıca dijital ekran yerleştirildi.

Kent Estetiği Dairesi tarafından 55 dekoratif aydınlatma direğinin monte edildiği meydan, geceleri ışıl ışıl görüntüsüyle de vatandaşların sıcak yaz akşamlarında yürüyüş yaptığı alanlardan biri oldu. Büyükşehir Belediyesi, trafik sorunları yaşanmaması için alandaki trafik düzeninde de değişiklikler yapıldı.