Kelebek 2 günde 45 mağaza açılışıyla atağa kalktı

Türkiye’nin köklü markası Kelebek, yüzde 70 büyüme hedefi doğrultusunda, yurt genelinde gerçekleştirdiği toplam 45 mağaza açılışıyla atağa geçti

Kelebek 2 günde 45 mağaza açılışıyla atağa kalktı

28 Nisan 2014 / Emlakwebtv
Türkiye'de modüler mobilya denince akla gelen ilk marka olan Kelebek; 2 gün boyunca 20 ilde gerçekleştirdiği açılışlarla, mağazalar zincirine önemli halkalar ekleyerek, hızlı bir büyümeye imza attı. 25-26 Nisan tarihlerinde düzenlenen törenlerle, Kelebek Mobilya’nın 27, Kelebek Mutfak’ın da 18 olmak üzere toplam 45 mağaza hizmete girdi.

Kelebek yüzde 70 büyüyecek
Kelebek’in bu yıl yüzde 70 büyümeyi hedeflediğini belirten Kebebek Mobilya Satış Direktörü Ali Serdar Sörfük, “İtalyan ve Türk tasarımcılarımızın özgün koleksiyonlarıyla trendleri belirlerken, yeni mağazacılık anlayışıyla da değişim başlattık. Açtığımız her mağazanın, hem markamıza hem de bulunduğumuz bölgeye ve ülke ekonomisine katkı sağladığına inanıyoruz. Müşterilerimizin modern, fonksiyonel ve estetik mobilya alanındaki tüm ihtiyaçlarını karşılamayı hedeflediğimiz yeni mağazalarımızla, bulunduğumuz her yerde fark yaratacağız” dedi.

Önemli projelerin mutfaklarında Kelebek imzası var Kelebek Mutfak ve Projeli İşler Direktörü Serdar İdiler ise yaptığı açıklamada, “Mutfak mobilyası sektöründe büyük bir boşluk var, nitekim bazı markaların sektörden çekildiğini gözlemliyoruz. Kelebek, mobilya dışında mutfak alanında da çok başarılı olmuş bir marka. Ülkemizdeki birçok önemli projenin mutfak mobilyası, Kelebek Mutfak imzasını taşıyor. Yalnızca yurt içinde değil, aynı zamanda yurt dışında da önemli çalışmalarda bulunuyoruz. Özellikle Rusya’da çok büyük projelerde yer aldık. Açılışını yaptığımız mağazalarımıza yenilerini eklemeyi ve daha da büyüyerek ilerlemeyi sürdüreceğiz” diye konuştu.

Hedef 150 mağaza
Türk mobilya sektörünün gelişiminde öncü rol oynayan bir kuruluş olarak, bugün Türkiye’de toplam 85 mağaza ile faaliyet gösteren Kelebek; mobilya mağazası sayısını 100’e, mutfak mağazası sayısını ise 50’ye çıkarmayı hedefliyor. Kelebek; Adana, Adıyaman, Afyonkarahisar, Ankara, Balıkesir, Bolu, Çanakkale, Elazığ, Erzincan, Erzurum, Eskişehir, İstanbul, Kocaeli, Malatya, Ordu, Tekirdağ, Tokat, Trabzon, Van ve Yalova’da gerçekleştirdiği yeni showroom açılışlarıyla, mağazalaşma çalışmalarına hız kazandırdı.