Kelebek Türk ve İtalyan tasarımcılarla çalışıyor

Kelebek Mobilya’nın Türk ve İtalyan tasarımcıları tarafından hazırlanan 3 yeni koleksiyonda “sade” ve “işlevsel” konsepti öne çıkıyor

Kelebek Türk ve İtalyan tasarımcılarla çalışıyor

6 Mayıs 2014 / Emlakwebtv
Türkiye’nin köklü mobilya markası Kelebek, yüzde 70 büyüme hedefiyle başladığı 2014 yılına trendleri belirleyen iddialı tasarımlarla girdi. Kelebek Mobilya’nın Türk ve İtalyan tasarımcıları tarafından hazırlanan 3 yeni koleksiyonda “sade” ve “işlevsel” konsepti öne çıkıyor.

Türkiye'de modüler mobilya denince akla gelen ilk marka olan Kelebek Mobilya, bu yıl İtalyan tasarımcıların danışmanlığı ve Kelebek Tasarım Ekibi’nin “sade” ve “işlevsel” konseptiyle tasarladığı yeni koleksiyonları ile fark yaratıyor. Çıkış noktasını “Pure/Saf” konsepti olarak belirleyen Kelebek Tasarım Ekibi’nden Sevcan Ekmekçioğlu ve Gürkan Gülturan ile İtalyan tasarımcılar Dante Donegani ve Giovanni Lauda’nın; bu yıl ürünlerin tümünde ayrıntılardan kaçınarak ortaya çıkardığı 3 yenilikçi koleksiyon, tüketicilerin beğenisine sunuluyor.

Tasarımlarımızla fark yaratırken mağazalarımızla büyüyoruz Kelebek’in bu yıl yüzde 70 büyümeyi hedeflediğini belirten Kebebek Mobilya Pazarlama Direktörü Erkan Aydın, “Türk ve İtalyan tasarımcılarımızın özgün koleksiyonlarıyla trendleri belirlerken, yeni mağazacılık anlayışıyla da değişim başlattık. Müşterilerimizin modern, fonksiyonel ve estetik mobilya ihtiyacını karşılamayı hedeflediğimiz yeni mağazalarımızla, bulunduğumuz her yerde fark yaratıyoruz. Türk mobilya sektörünün gelişiminde öncü rol oynayan Kelebek, bugün Türkiye’de toplam 85 mağaza ile faaliyet gösteriyor. Sadece 25-26 Nisan 2014 tarihlerinde, 20 ilde gerçekleştirdiğimiz 45 mağaza açılışıyla hızlı bir büyümeye imza attık. Kelebek olarak, mobilya mağazası sayısını 100’e, mutfak mağazası sayısını ise 50’ye çıkarmayı hedefliyoruz. Yurtdışında ise yıl sonuna kadar 15 mağazaya ulaşacağız” dedi.