Keleşoğlu, Fikirtepe'ye yatırım yapacak

Keleşoğlu İnşaat, dönüşümün odak noktası Fikirtepe'ye yatırım yapmaya hazırlanıyor. Şirket, bölgedeki 2 adada anlaşmalara başladı

Keleşoğlu, Fikirtepe'ye yatırım yapacak

Keleşoğlu İnşaat, dönüşümün odak noktası Fikirtepe'ye yatırım yapmaya hazırlanıyor. Şirket, bölgedeki 2 adada anlaşmalara başladı.

Keleşoğlu Fikirtepe'de
Keleşoğlu İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Keleş,  Küçükçekmece konut projelerine gösterilen ilginin yüksek olduğunu belirterek yakın zamanda Fikirtepe'de yatırıma başlayacaklarını söyledi. Keleş, kentsel dönüşümün en çok tartışıldığı yer olan Fikirtepe bölgesinde 2 adada anlaşmalara başladıklarını, bunlardan ilkinde yüzde 96, diğerinde ise yüzde 55'lik anlaşmaya vardıklarını belirtti.

Kentsel dönüşümün sancıları
Fikirtepe'nin kentsel dönüşüm açısından iyi bir örnek olmadığını belirten Keleş: 'Aslında bina bazında dönüşüm hatadır. Ada bazında, master planlar çerçevesinde kentsel dönüşüm yapılırsa o zaman başırılı oluruz. Yatay yaplaşmanın olduğu, tasarımın ön plana çıktığı bir anlayış belirlenmelidir.' ifadelerini kullandı. Keleş, şirketin 2015'i de yüzde 4-6 büyüme ile tamamlamayı planladıklarını söyledi.  

Firma Bilgisi: Keleşoğlu