Keleşoğlu ve Zilal’den Göktürk Yalınevler

Keleşoğlu İnşaat, Göktürk'te Zilal İnşaat ile Göktürk Yalınevler projesine başladı. Proje tasarımıyla dikkat çekiyor

5 Mayıs 2012
İnşaat sektörünün köklü şirketlerinden Keleşoğlu İnşaat ile sektörün genç oyuncularından Zilal İnşaat farklı ve özgün mimarisiyle Kemerburgaz’a yeni bir bakış kazandıracak Göktürk Yalınevler projesini hayata geçiriyor. Kemerburgaz’da İstanbul Caddesi ve orman cepheli son arazide gerçekleştirilen Göktürk Yalınevler, teknolojik alt yapısı, proje yerleşimi ve daire planlarında sunulan fonksiyonel çözümlerinin yanı sıra, yürüme mesafesinde yer alan alışveriş, eğitim ve sağlık merkezlerine yakınlığıyla sunduğu sosyalleşme imkânı ve yaşam maliyetini azaltan fonksiyonları ile dikkat çekiyor. 

65 milyon dolarlık yatırım
Keleşoğlu İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Keleş, inşaat yatırım tutarıarsa dahil  65 milyon dolar olan Kemerburgaz’daki son orman manzaralı arsa üzerinde gerçekleştirdikleri Göktürk Yalınevler projesinin arsa alanının 8 bin 600 metrekare, inşaat alanının ise 39 bin 320 metrekare olduğunu söyledi. İki bloktan oluşan Göktürk Yalınevler’de 67 ile 261 metrekare arasında değişen toplam 146 daire ve 10 adet dükkan ve mağaza bulunduğunun altını çizen Mustafa Keleş, projede yer alan sosyal tesiste açık yüzme havuzu, fitness center, sauna, lobbycafe ile ortak aktivite ve toplantı salonunun yer aldığını ifade etti.

Metrekare fiyatı 2.500 dolardan başlıyor
Göktürk Yalınevler’de metrekare fiyatlarının 2 bin 500 ile 3 bin dolar arasında değiştiğini ifade eden Mustafa Keleş, projenin özellikle iş hayatının içindeki profesyoneller tarafından tercih edilmesini beklediklerini belirterek, sözlerini şöyle sürdürdü:
“İş hayatının içindeki profesyonellerin yanı sıra 35 yaş üstünde şehrin karmaşasından uzak, çocuklarının temiz havada, doğa içinde ve iyi eğitim olanaklarıyla büyümesini düşleyen genç çiftlerin Göktürk Yalınevler’de aradıklarını bulacaklarına inanıyoruz. Bunun yanı sıra Göktürk de hali hazırda kiracı veya ev sahibi olarak oturan, ancak evini büyütmek, küçültmek veya yenilemek isteyenler de farklı ve özgün mimarimiz nedeniyle projemize ilgi gösterecektir. Doğa içinde ve çocuklarının bahçede oynayabileceği bir ortamda yaşamak isteyenler ile sosyal yaşantıya önem veren, emlak fırsatlarını takip ederek projenin başlangıç aşamasında yatırım yapmak isteyenler de tercihini Göktürk Yalınevler’den yana kullanacaktır.”

Cam ve şeffaflık ön planda 
Projenin mimarı Ahmet Alataş ise Göktürk Yalınevler’de cam ve şeffaflığın ön planda tutulduğunu söyledi. Isı kontrolünün sağlanabilmesi için güneş kırıcı kullandıklarını ifade eden Ahmet Alataş, ev sahipleri için her detayı düşündüklerini vurguladı. Daire planlarında fonksiyonel ve alan kazandıran çözümler sunduklarını belirten Alataş, “Dış cephe kolonlarının çelik olarak planlanması ile daire içerisindeki kolonların ufak çaplı ve hacmin bütünlüğünü etkilemeyecek şekilde olmasını sağladık. Bu da yaşam alanlarının esnek kullanım olanaklarına sahip işlevsel ve ferah olmasını beraberinde getirdi. Projede 1+1’den 5+1’e kadar farklı seçeneklerde 22 bahçe dubleksi, 38 çatı dubleksi, 9’u bahçe simpleksi, 77 simpleks olmak üzere toplam 146 dairenin tamamında ev sakinlerinin her zaman doğanın içinde olmasını hedefledik. Bu sebeple dairelerin bütünü kesintisiz devam eden bahçeler ve kat terasları ile çevreleniyor. İçeriye daha fazla ışık ve hava girmesini sağlayabilmek ve doğu batı istikametinde gün ışığını maksimum seviyede kullanabilmek için terasların ve bahçelerin arkasında yer alan cephelerimizi tamamı ile transparan olarak tasarladık” diye konuştu.
Ahmet Alataş fitness center, sauna, yüzme havuzu, lobbycafe gibi fonksiyonları da projeye dâhil ederek, ev sahiplerinin hayatını kolaylaştırıp, yaşam maliyetlerini azaltan fonksiyonları bir arada sunduklarını söyledi. 

Firma Bilgisi: Keleşoğlu